Skip to content

Facebook samolepky ve zprávách a chatu

9 de Říjen de 2021
messenger stickers 594abbc73df78cae815d9513

Samolepky na Facebooku jsou malé, barevné obrázky, které zprostředkovávají emoce nebo charakter nebo myšlenky ve zprávách, které si lidé navzájem posílají na sociální síti.

Používání facebookových samolepek ve Zprávách a chatu

Samolepky fungují v mobilních aplikacích sítě – v běžné mobilní aplikaci Facebook i v mobilním Messengeru – a také ve verzi sociální sítě pro počítače. Samolepky jsou k dispozici pouze v oblasti chatu a zasílání zpráv na Facebooku, nikoli v aktualizacích stavu nebo komentářích. Používejte emotikony v komentářích a aktualizacích stavu na Facebooku. Emotikony jsou podobné samolepkám, ale technicky jsou to různé obrázky. Další informace najdete v našem průvodci smajlíky a emotikony na Facebooku.

Proč lidé posílají samolepky?

Lidé posílají nálepky většinou ze stejného důvodu, proč posílají fotografie a používají emotikony v chatu – snímky jsou mocným komunikačním nástrojem, zejména pro zprostředkování našich pocitů. Na vizuální podněty často reagujeme jinak než na textové a verbální podněty a celá myšlenka nálepek spočívá ve zprostředkování nebo vyvolání emocí prostřednictvím vizuálního podnětu. Japonské služby pro zasílání zpráv propagovaly používání malých obrázků jako způsobu komunikace při chatování pomocí obrázků emoji. Samolepky jsou podobné emoji.

Jak odešlete nálepku na Facebook?

Začněte v oblasti Zprávy na své stránce na Facebooku. Klikněte Nová zpráva otevřete okno zprávy a poté zadejte jméno přítele. Klikněte na malou šedou šťastnou tvář v pravé horní části prázdného pole se zprávou. Vyberte si ze seznamu nálepku. Ve výchozím nastavení je zobrazena jedna skupina samolepek nebo malých obrázků, ale máte přístup k dalším. Kliknutím na posuvník vpravo se posuňte dolů a zobrazte všechny obrázky dostupné ve výchozí skupině nálepek. V nabídce nad nálepkami budete mít přístup k několika dalším seskupením samolepek. Mezi skupinami nebo balíčky samolepek můžete přepínat pomocí malých tlačítek nabídky vlevo nahoře. Ve výchozím nastavení má každý v hlavní nabídce nálepek k dispozici několik balíčků samolepek, ale můžete přidat další. Chcete -li zjistit, co je k dispozici, a přidat další, navštivte obchod s nálepkami na Facebooku. Pokud chcete zobrazit další bezplatné možnosti nálepek, klikněte na ikonu obchodu s nálepkami.