Skip to content

Jak označit přátele v příspěvcích na Facebooku

6 de Říjen de 2021
social network 539260181 0234275443f24726b5800d9219dfc954

Často píšeme příspěvky na Facebook o zábavných aktivitách s přáteli a rodinou nebo zveřejňujeme fotografie ukazující naše cesty a aktivity. Když označíte přítele na příspěvku nebo fotografii, je to způsob, jak ukázat, kdo je na fotografii nebo s kým jste byli. Označování vytvoří odkaz na jejich profil na Facebooku a oni budou upozorněni, že jste je označili. Zde je návod, jak označit přítele v příspěvku na Facebooku. Uvědomte si, že pokud někoho označíte v příspěvku, může být tento příspěvek viditelný pro vybrané publikum a přátele označené osoby v závislosti na nastavení ochrany osobních údajů.

Jak označit přítele na Facebooku

Je snadné označit přítele při odesílání příspěvků pomocí Facebooku na ploše nebo mobilní aplikace Facebooku pro iOS nebo Android.

  1. Na domovské stránce Facebooku přejděte na Vytvořit příspěvek. (V mobilní aplikaci přejděte na Na co myslíš? v horní části kanálu zpráv.)

  2. Začněte psát svůj příspěvek a poté napište @ bezprostředně za ním jméno osoby, kterou chcete označit. V tomto případě psaní @Amy automaticky navrhne seznam přátel s tímto jménem.

  3. V zobrazené rozevírací nabídce vyberte jméno přítele. Symbol @ zmizí.

    Snímek obrazovky přítele označeného v příspěvku na Facebooku

  4. Pokračujte v psaní zbytku příspěvku a vyberte Podíl až budete hotovi. Případně zadejte svůj příspěvek a poté vyberte Označte přátele. Začněte psát jejich jméno a poté jej vyberte ze svých možností.

Jak odebrat štítek z příspěvku

Chcete-li odstranit značku, kterou jste umístili do některého z vašich vlastních příspěvků, vyberte tlačítko nabídky v pravém horním rohu příspěvku a vyberte Upravit příspěvek. Odeberte název štítkem a vyberte Uložit. Pokud se chcete odebrat ze označeného příspěvku, který vytvořil někdo jiný, vyberte tlačítko nabídky v pravém horním rohu příspěvku a vyberte Odstranit označení.