Skip to content

Co je MOM.exe?

9 de Říjen de 2021
mom.exeerror 59b9ab5f0d327a0011affed5 d02e148f7ef04f0ba985c3d516116b9a

MOM.exe je nedílnou součástí AMD Catalyst Control Center, nástroje, který může být dodáván s ovladači grafické karty AMD. Zatímco ovladač umožňuje správné práci grafické karty, Catalyst Control Center je nutné, pokud chcete změnit pokročilá nastavení nebo sledovat provoz karty. Když má MOM.exe problém, Catalyst Control Center může být nestabilní, selhat a generovat chybové zprávy.

Co dělá MOM.exe?

MOM.exe se spouští společně s CCC.exe, což je hostitelská aplikace Catalyst Control Center, a MOM.exe je zodpovědný za sledování provozu jakékoli grafické karty AMD, která je nainstalována v hostitelské aplikaci. Stejně jako CCC.exe a další související spustitelné soubory, jako jsou atiedxx a atiesrxx, MOM.exe obvykle běží na pozadí. To znamená, že za normálních okolností to nikdy neuvidíte ani si nebudete muset dělat starosti. Ve skutečnosti si nikdy nemusíte dělat starosti s Catalyst Control Center, pokud nehrajete hry na počítači, nepoužíváte více monitorů nebo nepotřebujete přístup k pokročilejším nastavením.

Jak se to dostalo na můj počítač?

Ve většině případů je MOM.exe nainstalován současně s nainstalováním AMD Catalyst Control Center. Pokud byl váš počítač vybaven grafickou kartou AMD nebo ATI, pravděpodobně byl také předinstalován s Catalyst Control Center, CCC.exe, MOM.exe a dalšími přidruženými soubory. Když upgradujete grafickou kartu a vaše nová karta je AMD, Catalyst Control Center bude často nainstalováno také v té době. I když je možné nainstalovat pouze ovladač grafické karty, instalace ovladače pomocí Catalyst Control Center je běžnější. Když k tomu dojde, je nainstalován také MOM.exe.

Může být MOM.exe někdy virus?

MOM.exe je legitimní program, který je nedílnou součástí provozu Catalyst Control Center AMD; to však neznamená, že patří do vašeho počítače. Pokud například máte grafickou kartu Nvidia, neexistuje žádný oprávněný důvod, aby MOM.exe běžel na pozadí. Pravděpodobně zbylo z doby před upgradem grafické karty AMD na kartu Nvidia, nebo to může být malware. Jednou z běžných taktik používaných malwarem je zamaskovat škodlivý program názvem užitečný program. A protože MOM.exe se nachází na mnoha počítačích, není neobvyklé, že tento název používá malware. Při spuštění dobrého programu proti malwaru tento typ problému obvykle zachytí, ale také můžete zkontrolovat, kde je na vašem počítači nainstalován MOM.exe. Pokud je součástí Catalyst Control Center, měl by být umístěn ve složce podobné jedné z těchto:

 • C: Program Files (x86) ATI Technologies
 • C: Program Files (x86) AMD

Najděte MOM.exe ve Správci úloh

Můžete také použít Správce úloh k vyhledání umístění MOM.exe ve vašem počítači s operačním systémem Windows:

 1. stiskněte a podržte Ctrl+Posun+Esc otevřete Správce úloh.

 2. Vybrat the Procesy tab. Pokud nevidíte kartu Procesy, vyberte Více informací v levém dolním rohu okna Správce úloh.

 3. Hledat MOM.exe v název sloupec.

 4. Napište, co to říká, do odpovídajících Příkazový řádek sloupec.

 5. Pokud není Příkazový řádek klikněte pravým tlačítkem na název sloupec a vyberte Příkazový řádek.

Pokud najdete MOM.exe nainstalovaný někde jinde, například C: Maminebo v adresáři Windows byste měli okamžitě spustit aktualizovaný skener malwaru nebo virů.

Co dělat s chybami MOM.exe

Když MOM.exe funguje správně, nebudete vědět, že tam je. Pokud ale někdy přestane fungovat, obvykle si všimnete proudu vyskakovacích chybových zpráv. Může se zobrazit chybová zpráva, že MOM.exe nelze spustit nebo že se musel vypnout. Když se zobrazí chyba MOM.exe, musíte udělat tři věci:

 • Zkontrolujte, zda je váš ovladač grafické karty aktuální.
 • Stáhněte a nainstalujte si nejnovější verzi Catalyst Control Center z AMD.com.
 • Stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi rozhraní .NET Framework od společnosti Microsoft.

FAQ

 • Jak se zbavíte MOM.exe?

  Nejsnadnějším způsobem, jak odebrat soubor MOM.exe, je odinstalovat Catalyst Control Center. To lze provést pomocí ovládacího panelu Windows 10.

 • Co přesně je Catalyst Control Center?

  Catalyst Control Center je software, který spravuje vaše ovladače GPU a poskytuje vám přístup k pokročilým možnostem přizpůsobení videa při hraní her. Můžete jej použít k vyladění nastavení zobrazení, nastavení výkonu hry nebo přepínání mezi GPU, pokud máte nainstalováno více karet.

 • Jak otevřete Catalyst Control Center ve Windows 10?

  Měli byste mít možnost otevřít Catalyst Control Center v systému Windows 10 jako každá jiná aplikace. Najdete ji v nabídce Start a vyberte ji, nebo ji můžete vyhledat a spustit pomocí vyhledávacího pole.