Skip to content

Co je název přístupového bodu (APN) a jak jej změním?

5 de Srpen de 2021
add apn values 58d20f0d3df78c3c4fb0a685

Název přístupového bodu na mobilních telefonech navazuje připojení k bráně mezi sítí operátora a internetem. APN najde IP adresu, se kterou je zařízení v síti identifikováno, určí, zda je potřeba soukromá síť, vybere správné nastavení zabezpečení a další. APN pro T-Mobile je epc.tmobile.com, starší je wap.voicestream.com, a APN T-Mobile Sidekick je hiptop.voicestream.com. Název APN pro modemy a netbooky AT&T je isp.cingular, a AT&T iPad APN je širokopásmové připojení. APN pro Verizon je vzwinternet pro připojení k internetu a vzwims pro textové zprávy. APN může znamenat i jiné věci, i když nemají nic společného s mobilními telefony, jako je například Advanced Practice Nurse.

Různá nastavení APN

Nastavení APN obvykle obsahuje několik konkrétních konfiguračních uzlů:

  • APN: V USA je název APN často velkoobchodní.
  • Typ APN: Obecný, supl, mms, a wap jsou čtyři typy APN.
  • MMSC: Služba multimediálních zpráv je nutná pouze při používání MMS. Je to požadavek většiny operátorů mobilních virtuálních sítí, kteří používají MMS.
  • Proxy: Někteří mobilní operátoři používají toto nastavení k nastavení proxy serveru mezi sítí a internetem, podobně jako proxy na počítači.

Přepnout APN

APN se pro váš telefon nebo tablet obvykle automaticky konfiguruje nebo automaticky detekuje, což znamená, že v nastavení APN nemusíte provádět žádné změny. Bezdrátoví operátoři používají různé ceny pro různé APN. Přechod z jednoho operátora na druhého vás může změnit z jednoho typu datového plánu na jiný. Může to také způsobit problémy a další poplatky za váš účet za bezdrátové připojení, takže změnu APN nedoporučujeme. Existuje však několik důvodů pro přepnutí nebo úpravu APN:

  • Nastavení APN není správná a zobrazuje chybovou zprávu, že nemohla aktivovat mobilní datovou síť.
  • Máte odemčený telefon a chcete jej použít u jiného operátora.
  • Máte předplacený tarif a nechcete trávit minuty mobilními daty.
  • Cestujete mimo oblast pokrytí vašeho poskytovatele bezdrátových služeb a chcete se vyhnout poplatkům za datový roaming.

Zjistěte, jak změnit nastavení APN v zařízení, abyste předešli problémům a chybovým zprávám.