Skip to content

Co je pod maskou Cubone v hrách Pokémon?

8 de Červenec de 2021
Cubone 5c006542c9e77c0001e902a2

Většina strašidelných příběhů a městských legend zahrnujících Pokémon série jsou lidské vynálezy. Na rozdíl od populárních mýtů posloucháte hudbu v Pokémon Red nebo Pokémon Blue Lavender Town nezpůsobí, že by ses zbláznil. Pokémon Ztracené stříbro neexistuje mimo projekty fanoušků a Garyho Ratikata pravděpodobně nezemřela na SS Anne. To neznamená, že v hrách Pokémon chybí instance a postavy hodné dvojitého záběru. Adresář Pokedex každé hry je plný několika příkladů Pokémonů, které nemusí být vhodné pro děti. Ten, který je již dlouho terčem legend a spekulací, je Cubone. V tomto článku vysvětlíme, kdo nebo co je Cubone a tajemství toho, co je pod jeho maskou lebky.

Kdo je Cubone?

Cubone je malý hnědý Pokémon podobný dinosaurům, který nese kyj. Tento válečník pozemního typu je superúčinným rozbíjačem elektrických typů, ale je lépe známý pro lebku, kterou nosí na hlavě. Je to proto, že krycí maska ​​Cubone je ve skutečnosti lebkou její mrtvé matky, podle záznamů Pokédex nalezených v několika Pokémon hry. Věčně osamělý, Cubone se často izoluje a pláče za svou ztrátu. Podle herní tradice je její maska ​​potřísněna slznými stopami. Fajn. Všechny záznamy Pokedexu Cubone napříč několika herními generacemi hovoří o osamělém tvorovi, který kvílí na Měsíc. Mnoho záznamů také zmiňuje, že nikdo neví, jak vypadá Cubone pod maskou, protože se zdá, že Pokémon ji nikdy neodstraní. Ale plyšová hračka Cubone vydaná počátkem roku 2020 dává vodítko. Cubone je pod hrůzostrašnou lebkou překvapivě … rozkošný?

Je Cubone dítě Kangaskhan?

Jedna populární teorie mezi fanoušky Pokémonů je, že Cubone je dítě Kangaskhan, které bylo svědkem smrti své matky a korunovalo se lebkou svého rodiče. Nemusíte příliš rozšiřovat svoji představivost, abyste pochopili, proč tomu tak může být. Kangaskhan jsou líčeni s dětmi v sáčcích, kteří opouštějí sáček a vstávají sami, když se Kangaskhan Mega vyvíjí Pokémon X a Y. Když se dobře podíváte na kojence, opravdu to připomíná Cubone.

Jsou tedy Cubones osiřelým kolektivem kangaskhanských radostí? Game Freak, jedna ze společností, která stojí za franšízou, neříká tak či onak a pravděpodobně nikdy nebude.

Je Cubone osiřelý Pokémon?

Alternativní vysvětlení jsou potenciálně pochmurnější než teorie dětí z Kangaskhanu. Jeden blogger, Matthew Julius, zdůrazňuje, že Cubone je druh. Takže podle vstupu Pokémonů do Pokédexu každý Cubone narozený do světa rychle ztratí svou matku, poté si odumře mrtvou lebku z těla a prohlásí to:

Osamělý Pokémon byl kvůli své tendenci držet se pro sebe a vyhýbat se sociálním situacím zjevně traumatizován smrtí své matky. Cubone často v noci pláče nad truchlící matkou.

Příroda není laskavá, dokonce ani ve světě Pokémonů. Cuboneův příběh je obzvláště pokrouceným pojetím Kruhu života. I Juliusův rozpad životního cyklu Cubone zanedbává zodpovězení důležitých otázek.

The Mystery of Lavender Town and Cubone

v Pokémon Red a Pokémon Blue, Lavender Town je pronásledován Marowakem (vyvinutým Cubone), který zemřel při obraně svého dítěte Cubone. Uvedený Cubone má, mimochodem, stejnou masku lebky charakteristickou pro tento druh. Díky dialogu ve hře dojde k Marowakově smrti nedlouho před příchodem hráče. Navíc se Team Rocket pokoušel ukrást Cubone, aby prodal masku lebky.

Pokemon Lavender Town

Obě informace naznačují, že Marowak a Cubone žili společně dlouho po narození Cubone, takže pravděpodobně nebyl v prvních okamžicích života osiřel nebo opuštěn. Pokud ještě byla matka Cubone naživu, jak se dostala k masce lebky, po které toužila Team Rocket? The Mystery of the Loneliest Pokémon se zdá být připraven udržet fanoušky franšízy spekulující pro nadcházející roky. Do té doby možná nikdy nebudeme vědět, co je pod maskou Cubone.