Skip to content

Co je přesměrování portů? Jak nastavím svůj vlastní?

7 de Červenec de 2021
200129754 001 56a6a46a5f9b58b7d0e41b6b

Port forwarding je přesměrování počítačových signálů, které sledují konkrétní elektronické cesty do vašeho počítače. Pokud si počítačový signál dokáže najít cestu do vašeho počítače o několik milisekund rychleji, zvyšuje to rychlost hraní a stahování.

Porty a přenosové pakety

Tenký síťový kabel (nebo bezdrátový síťový adaptér) na zadní straně počítače obsahuje 65 536 mikroskopických drah uvnitř. Váš síťový kabel je stejný jako hlavní silnice, kromě toho, že váš síťový kabel má 65 536 pruhů a na každém pruhu je mýtná. Každý pruh nazýváme a přístav. Váš internetový signál se skládá z milionů malých aut, která jezdí v těchto 65 536 pruzích. Říkáme tomu auta přenosové pakety. Počítačové přenosové pakety mohou cestovat rychle (až tisíce kilometrů za sekundu). Musí však zastavit na každé hlavní síťové křižovatce, jako by šlo o hraniční přechod mezi zeměmi. Paket musí na každé křižovatce dělat tři věci:

  • Najděte otevřený port.
  • Předejte test identifikace, který to umožňuje přes tento port, a pokud ne …
  • Přejděte na další port a zkuste to znovu, dokud nebude povoleno projít mýtem.

V některých případech jsou pakety zaslané hackery chyceny a drženy na křižovatce, kde jsou rozpuštěny v náhodných elektronech. Pokud k tomu dojde, nazývá se to čichání paketů nebo odstřelování paketů.

Port pro každý program

Většina softwaru je naprogramována tak, aby odesílala své pakety přes konkrétní port. Tyto možnosti portů jsou často zavedeny jako programovací standardy v počítačovém průmyslu. (včetně přesměrování portů World of Warcraft.) Podle toho je třeba vašemu routeru přikázat, aby umožňoval pakety přes tyto porty, abyste nezpomalili rychlost jejich přenosu do nebo z vašeho počítače:

  • Stránky HTML: port 80
  • Přenos souborů FTP: port 21
  • World of Warcraft: port 3724
  • E-mail POP3: port 110
  • MSN Messenger: port 6901 a porty 6891-6900
  • Everquest: port 1024
  • Bitové torrenty: port 6881

Použití přesměrování portů k zrychlení paketů

Přesměrování portů je, když nařídíte svému síťovému routeru, aby proaktivně identifikoval a přesměroval každý paket, aby cestoval konkrétními elektronickými pruhy. Místo toho, aby se každý paket zastavil na každém portu, dokud nenajde otevřený port, lze naprogramovat směrovač, který proces urychlí identifikací a přesměrováním paketů. Váš směrovač pak funguje jako typ dopravního signálu a směruje pakety před porty. I když tato elektronická identifikace a předávání trvá jen milisekundy, čas se sčítá, protože do vašeho počítače vstupují a opouštějí miliony elektronických paketů. Pokud správně naprogramujete přesměrování portů, můžete zrychlit připojení k internetu o několik sekund. V případě stahování velkých souborů, jako je sdílení P2P torrentů, můžete ušetřit hodiny času stahování naprogramováním svého portu dopředu. Video, které stahování trvalo dříve než 3 hodiny, lze nyní dokončit za méně než 10 minut.

Jak naprogramovat příkazy pro předávání portů routeru

Zatímco programování přesměrování portů může být zastrašující, mohou vám pomoci online výukové programy. Nejběžnějším důvodem pro programování přesměrování portů je zlepšení rychlosti stahování BitTorrent, následované zlepšením výkonu streamovaných médií a počítačových her, jako je Svět války. Chcete-li urychlit stahování klienta, hry nebo programu, najděte přesný název směrovače a softwaru a poté navštivte portforward.com, kde najdete vizuální výukový program o tom, jak směrovač přijímá příkazy pro předávání portů.