Skip to content

Co je přírodní 64bitový software?

1 de Srpen de 2021
64 bit native green tshirt 56a6fa6c5f9b58b7d0e5cfab

Jedná se o kus softwaru přirozeně 64bitové, nebo jednoduše 64bitové, znamená, že poběží pouze v případě, že operační systém, na kterém je nainstalován, je 64bitový operační systém. Když vývojář softwaru nebo společnost vyvolá skutečnost, že určitý program je přirozeně 64bitový, znamená to, že program byl napsán tak, aby využíval výhod 64bitového operačního systému, jako je verze systému Windows.

Jak poznáte, že je program přirozeně 64bitový?

Přirozená 64bitová verze softwarového programu bude někdy označena jako verze x64 nebo zřídka jako verze x86-64. Pokud softwarový program neuvádí nic o tom, že je 64bitový, můžete téměř zaručit, že je to 32bitový program. Většina softwaru je 32bitová, zřídka je takto výslovně označena a bude fungovat stejně dobře na 32bitových i 64bitových operačních systémech. Pomocí Správce úloh můžete zkontrolovat, které aktivně spuštěné programy jsou 64bitové. Zobrazí se vám vedle názvu programu ve sloupci „Název obrázku“ na kartě „Procesy“.

Měli byste zvolit přirozený 64bitový software, pokud je to možné?

Ano, měli byste, pokud samozřejmě používáte 64bitový operační systém. Je pravděpodobné, že za předpokladu, že byl program dobře navržen, 64bitová verze poběží rychleji a obecně bude fungovat lépe než 32bitová. Neexistuje však mnoho důvodů, proč se zcela vyhnout používání programu jen proto, že je k dispozici pouze jako 32bitová aplikace.

Aktualizace, odinstalování a opětovná instalace 64bitového softwaru

Stejně jako u 32bitových aplikací lze 64bitové programy aktualizovat ručně stažením aktualizace z oficiálních webových stránek programu (a možná i dalších). 64bitový program můžete také aktualizovat nebo přeinstalovat pomocí bezplatného nástroje pro aktualizaci softwaru. Některé weby automaticky stáhnou 64bitovou verzi, pokud používáte 64bitovou verzi systému Windows. Jiné weby vám však mohou dát možnost mezi 32bitovým a 64bitovým stahováním. Přestože se 64bitové aplikace mohou lišit od 32bitových, stále se odinstalují stejným způsobem. 64bitový program můžete odebrat pomocí bezplatného nástroje pro odinstalaci nebo z ovládacího panelu v systému Windows.

Další informace o 64bitovém a 32bitovém softwaru

32bitové verze systému Windows mohou pro spuštění procesu vyhradit pouze 2 GB paměti. To znamená, že lze použít více paměti najednou, pokud používáte 64bitovou aplikaci (kterou lze spustit pouze na 64bitovém operačním systému, který nemá omezení 2 GB). To je důvod, proč mohou poskytovat více energie a funkcí než jejich 32bitové protějšky. Přírodní 64bitový software není tak běžný jako 32bitový software, protože vývojář musí zajistit, aby se kód programu mohl správně spustit a spustit v 64bitovém operačním systému, což znamená, že musí provést změny v 32bitovém operačním systému. bitová verze. Pamatujte však, že 32bitové verze programů mohou běžet v pohodě na 64bitovém operačním systému, protože 64bitové aplikace nemusíte používat výhradně jen proto, že používáte 64bitový operační systém. Pamatujte také, že opak je pravdou není pravda jako v 32bitovém operačním systému nelze spustit 64bitový software.