Skip to content

Co je prohlížeč Opera?

7 de Červenec de 2021
Operawebbrowser 35fdf46909b84a0eb3c1e1c90a82b600

Opera je bezplatný internetový prohlížeč dostupný pro mobilní telefony a počítače. Prohlížeč Opera je k dispozici pro Windows, macOS a Linux a má mobilní aplikace pro Android a iOS. Opera Touch, mobilní verze aplikace Opera určená pro používání chytrých telefonů jednou rukou, je k dispozici také v systémech Android a iOS, stejně jako rychlejší a úspornější Opera Mini.

Co je to Opera?

Původní webový prohlížeč Opera byl vydán v roce 1995 jako výsledek výzkumného projektu norské telekomunikační společnosti. Od té doby prohlížeč obdržel množství aktualizací v reakci na nové inovace a udržování kroku s novými technologickými inovacemi. Opera má rychlý vývojový cyklus a experimentuje s novými funkcemi a aktualizacemi každé dva týdny.

Hlavní funkce Opery pro funkčnost

Opera má mnoho vynikajících funkcí, ale jednou z nejlepších je technologie úspory baterie Opera. Podle testů Opery prohlížeč „běží až o 35% déle se zapnutým šetřičem baterie ve srovnání s jinými prohlížeči, jako jsou Google Chrome a Microsoft Edge.“ V závislosti na typu a specifikaci vašeho notebooku vám to může poskytnout další hodinu výdrže baterie. Na mobilních zařízeních Opera komprimuje obsah, takže se stránky načítají rychle, a to i při pomalém připojení k internetu, což znamená méně času stráveného čekáním na načtení stránky. Opera má také řadu dalších funkcí.

Webový prohlížeč Opera eliminuje vyskakovací reklamy

Jedním z důvodů, proč je prohlížeč Opera tak efektivní, je zabudovaný blokovač reklam, který brání zobrazování reklam při procházení a umožňuje rychlejší načítání stránek. Blokování reklam je zdarma, nevyžaduje žádný speciální doplněk, stahování ani plugin a funguje ve verzi pro stolní počítače a mobilní zařízení. Podle testů Opery Opera načítá stránky s bohatým obsahem až o 90% rychleji se zapnutým blokováním reklam, můžete však odblokovat reklamy z libovolného webu, který si vyberete.

Blokování reklam Opera

Rychlá volba: Otevřete webovou stránku bez psaní

Na domovské obrazovce se zobrazí Rychlá volba Opery s ikonami miniatur vašich oblíbených nebo nejnavštěvovanějších webových stránek. Jednoduše vyberte ikonu a stránka se otevře, aniž byste museli psát.

Rychlá volba Opera

Můžete si vybrat, které webové stránky se zobrazí v krátké volbě, a přizpůsobit obrázek, který se zobrazí v miniatuře. Opera má také funkci, která vám umožní automaticky importovat záložky z Google Chrome, Mozilla Firefox nebo Internet Explorer, zatímco domovská stránka představuje zpravodajský kanál s volným přístupem ke zpravodajským kanálům; přizpůsobte svůj zdroj, přihlaste se k odběru oblíbených položek a ukládejte příběhy, které si přečtete později.

Opera se synchronizuje napříč zařízeními

Vytvořte si bezplatný účet Opera, který zahrnuje bezplatný e-mailový účet Opera, abyste mohli provádět synchronizaci mezi zařízeními. Přihlaste se ke každému zařízení a vaše zkratky krátké volby, záložky a všechny otevřené karty budou synchronizovány ve všech zařízeních. Opera’s Flow propojuje prohlížeč Opera pro počítače s aplikací Opera Touch pro mobily, takže videa, odkazy, obrázky a poznámky jsou na jednom místě. Flow nevyžaduje žádný účet ani se nepřihlašujte, jednoduše naskenujte QR kód z počítače v telefonu.

Opera má funkci bezpečného a soukromého procházení

Opera je dodávána s bezplatnou virtuální privátní sítí (VPN), která funguje na soukromém i veřejném bezplatném internetu a chrání vaši polohu před hackery. Při přístupu na veřejný internet blokuje VPN sítě Opera vaši polohu a poskytuje další vrstvu ochrany před malwarem a podvody. VPN také blokuje většinu sledovacích cookies. Opera také poskytuje možnost soukromého procházení, která neukládá vaši historii internetu.

Opera VPN

Přenosný prohlížeč Opera, který je k dispozici pro Windows, ukládá vaši historii procházení, záložky, rozšíření a další soukromá data na přenosná úložná zařízení, jako je jednotka USB, a zajišťuje, aby nic nebylo uloženo lokálně v počítači.

Inovativní peněženka opery

Peněženka Opera je k dispozici na platformě Opera pro Android a podporuje Web 3, konkrétně pro mobilní platby a platby kryptoměnou; beta verze pro vývojáře a Opera poskytuje přístup k Ethereum Dapps a Web 3. Peněženka Opera je vysoce zabezpečená, s plnou kontrolou finančních prostředků a sběratelských klíčů, které jsou propojeny se zabezpečeným zámkem systému Android, což eliminuje potřebu PIN kódů a hesel.

Chatujte a procházejte současně

Opera poskytuje snadný přístup na boční panel k plným webovým verzím Facebook Messenger, VKontakte a WhatsApp z počítače. Připněte si důležité zprávy, aby byly nahoře, a přizpůsobte si oznámení pomocí možností ztlumení a odhlášení přímo v prohlížeči. Pomocí oznamovací lišty můžete dokonce držet krok s chaty na svém mobilním zařízení.

Speciální funkce obrazovky Opera

Opera pro mobilní zařízení obsahuje tlačítko rychlé akce, které usnadňuje procházení webu jednou rukou. Mobilní verze obsahuje inteligentní noční režim, který usnadňuje čtení v noci, a také funkci vyhledávání. Opera pro Android obsahuje funkci přiblížení, která usnadňuje čtení malého tisku, umožňuje automatické zalamování textu a úpravy na celé obrazovce. Zájemci o vyzkoušení nejnovějších nových funkcí si mohou stáhnout prohlížeč Opera Beta nebo Developer. Stream vývojářů Opera přijímá časné experimenty a jakmile budou stabilnější, přejděte k beta verzi Opera. Jakmile jsou aktualizace stabilní, stanou se součástí standardní aktualizace prohlížeče Opera.