Skip to content

Co je sdílení připojení k internetu (ICS)?

9 de Říjen de 2021
Couplesharinganinternetconnection 5c940a41c9e77c000149e4c9

Sdílení připojení k internetu nebo ICS je integrovaná funkce počítačů se systémem Windows, která umožňuje připojení více zařízení k internetu pomocí jednoho internetového připojení na jednom počítači. ICS je typ místní sítě (LAN).

Funkce ICS

ICS používá jako bránu (nebo hostitele) jeden počítač, přes který se ostatní zařízení připojují k internetu. Počítače připojené k počítači brány nebo k němu bezdrátově připojené prostřednictvím bezdrátové sítě ad-hoc mohou využívat ICS. Existuje několik důvodů, proč byste mohli chtít nastavit tento typ sítě:

  • Umožňuje připojení většiny zařízení (včetně systémů jiných než Windows a starších systémů Windows) bez instalace dalšího klientského softwaru.
  • Podpora pro všechny připojené klienty, aby mohli používat mnoho různých protokolů, včetně VPN a internetových her.
  • Klientům je automaticky přidělena IP adresa a nakonfigurována pro DNS prostřednictvím počítače ICS.

Ve Windows 98 nebo Windows Me bylo nutné ICS povolit nebo nainstalovat na hostitelský počítač z nastavení Ovládací panely Přidat nebo odebrat programy. (K tomuto nastavení se dostanete tak, že Nastavení Windows kartu a vyberte Internetové nástroje > Sdílení připojení k internetu.) Windows XP, Vista a Windows 7 mají toto nastavení integrované. (Ve vlastnostech Připojení k místní síti vyhledejte nastavení pod příponou Sdílení kartu na „Povolit ostatním uživatelům sítě připojení prostřednictvím internetového připojení tohoto počítače.“) ICS vyžaduje, aby hostitelský počítač měl kabelové připojení k modemu, například DSL nebo kabelovému modemu, nebo AirCard nebo jinému mobilnímu datovému modemu. Klientské počítače musí být také připojeny k hostitelskému počítači nebo připojeny prostřednictvím bezdrátového adaptéru.

ICS pro různé verze Windows a Mac

Chcete-li získat další informace, naučte se sdílet přístup k internetu v systémech Windows XP, Vista a Windows 7. Můžete také sdílet kabelové internetové připojení svého počítače Mac prostřednictvím Wi-Fi; tento proces nepoužívá ICS, ale je podobný. Chcete -li sdílet jedno připojení k internetu mezi několika počítači, použijte směrovač nebo v systému Windows povolte sdílení připojení k internetu, aby se ostatní počítače připojily k jednomu počítači, který má připojení k internetu.