Skip to content

Co je seznam kompatibility hardwaru Windows?

11 de Srpen de 2021
windows 10 compatible logo 56a6faf75f9b58b7d0e5d21f

Seznam kompatibility hardwaru Windows, který se obvykle nazývá Windows HCL, je velmi jednoduše seznam hardwarových zařízení kompatibilních s konkrétní verzí operačního systému Microsoft Windows. Jakmile zařízení projde procesem Windows Hardware Quality Labs (WHQL), může výrobce použít ve své reklamě logo „Certified for Windows“ (nebo něco velmi podobného) a zařízení může být uvedeno v seznamu Windows HCL. Seznam kompatibility hardwaru Windows se obvykle nazývá Windows HCL, ale můžete to vidět pod mnoha různými názvy, jako HCL, Windows Compatibility Center, Windows Compatibility Product List, Windows Catalog, nebo Seznam produktů Windows Logo’d.

Kdy byste měli používat Windows HCL?

Seznam kompatibility hardwaru systému Windows většinou slouží jako praktická reference při nákupu hardwaru pro počítač, na který chcete nainstalovat novější verzi systému Windows. Obvykle můžete předpokládat, že většina hardwaru počítače je kompatibilní se zavedenou verzí systému Windows, ale je pravděpodobně moudré znovu zkontrolovat kompatibilitu s verzí systému Windows, která na trhu nebyla příliš dlouho. Windows HCL může být také někdy užitečným nástrojem pro řešení potíží s určitými chybami STOP (Modré obrazovky smrti) a chybovými kódy Správce zařízení. I když je to vzácné, je možné, že některé chyby, které zprávy systému Windows souvisejí s konkrétním hardwarem, mohou být způsobeny obecnou nekompatibilitou mezi systémem Windows a tímto hardwarem. Můžete hledat problémový hardware v HCL systému Windows, abyste zjistili, zda není uveden jako nekompatibilní s vaší verzí systému Windows. Pokud ano, věděli byste, že to byl problém, a mohli byste buď vyměnit hardware za značku nebo model je kompatibilní, nebo se obraťte na výrobce hardwaru a získejte další informace o aktualizovaných ovladačích zařízení nebo jiných plánech kompatibility.

Jak používat HCL systému Windows

Začněte na stránce Seznam kompatibilních produktů Windows. Možnosti, které můžete vyplnit, zahrnují název produktu, název společnosti, stav D & U a operační systém. Nejste si jisti, které vybrat? Podívejte se, jakou verzi systému Windows mám? pokud si nejste jisti, jakou verzi operačního systému používáte. Ve Windows HCL můžete hledat tablety, počítače, čtečky čipových karet, vyměnitelné úložiště, pevné disky atd. Například při hledání informací o kompatibilitě Windows 10 na grafické kartě NVIDIA GeForce GTX 780 můžete jasně vidět, že je kompatibilní s 32bitové i 64bitové verze nejen Windows 10, ale také Windows 8 a Windows 7.

Výběrem Stáhněte si certifikační zprávu odkaz na některý z produktů ze seznamu vám ukáže konkrétní certifikační zprávy, což dokazuje, že ji společnost Microsoft certifikovala pro použití v konkrétních verzích systému Windows. Zprávy jsou dokonce datovány, takže můžete vidět, kdy byl každý produkt certifikován.