Skip to content

Co je to adresa SIP?

13 de Září de 2021
SIP Guy drinking and communicating Hero Images Getty 56a9d2303df78cf772aad03b

Session Initiation Protocol usnadňuje volání přes internet a další IP sítě. Stejně jako telefonní číslo je adresa SIP jedinečným identifikátorem pro každého uživatele v globální telefonní síti nebo pro e -mailovou adresu. Je také známý jako SIP Uniform Resource Identifier. Když se zaregistrujete k účtu SIP, obdržíte adresu SIP a funguje jako komunikační nástroj, pomocí kterého vás lidé kontaktují. SIP adresy lze přeložit na telefonní čísla, která lze snáze sledovat jako identifikátory kontaktů než SIP adresy. Úspory dosažitelné pomocí účtu SIP se pohybují v rozmezí 40 procent u vnitrostátních hovorů a 90 procent u mezinárodních hovorů.

Proč si pořídit účet SIP?

K nastavení stolních telefonů VoIP, měkkých telefonů a mobilních klientů VoIP použijte účet SIP. Účet SIP otevírá dveře bezplatnému videohovoru a hlasovému volání HD na mnoha platformách, včetně počítačů se systémy Windows a Mac a mobilních zařízení iOS a Android. Volání SIP na SIP mezi libovolnými dvěma SIP adresami přes internet jsou téměř vždy zdarma. Společnostem, které mají mnoho mezinárodních kontaktů, SIP nabízí obrovské úspory. Protože se jedná o službu VoIP s několika nákupy hardwaru a nízkými náklady na údržbu, rychle se platí za její instalaci a přijetí pracovními silami. Ačkoli to vše může znít matoucí, volání SIP je uživatelsky přívětivé již po krátkém školení. Ve většině případů je kvalita zvuku lepší než u kabelové telefonní služby. Malé podniky a začínající firmy používají účty SIP, aby se vyhnuly počátečním nákupům hardwaru a instalacím vyžadovaným kabelovými telefonními linkami.

Struktura adresy SIP

Adresa SIP se podobá e -mailové adrese. Struktura je: sip: uživatel@doména: port

type = „code“> Jako příklad se jedná o adresu SIP získanou registrací na Ekiga: sip: [email protected]

type = „code“> V tomto příkladu usrkávat označuje protokol a nemění se. Spustí každou adresu SIP. Některé adresy SIP jsou předávány bez části sip, protože je chápán jako formát. Uživatelské jméno je část, kterou si vyberete při registraci na adresu SIP. Může to být řetězec čísel nebo písmen. V tomto příkladu je uživatelská část nadeem.u. Na jiných adresách to může být telefonní číslo (používané pro SIP trunking pro systémy PBX) nebo jakákoli jiná kombinace písmen a číslic. Symbol At (@) je mezi uživatelem a doménou povinný, stejně jako v případě e -mailové adresy. Název domény služby, u které jste se zaregistrovali, se zobrazí bezprostředně za symbolem At. Může to být plně kvalifikovaná doména nebo IP adresa. V tomto případě je doména ekiga.net. Jiné příklady jsou sip.mydomain.com a 14.18.10.23. Název domény neovládáte jako uživatel. Port je volitelný a na adresách SIP většinu času chybí, protože v mnoha případech není pro jejich přítomnost žádný technický důvod. Když se zobrazí port, označuje port pro přístup na proxy serveru nebo jiném serveru vyhrazeném pro aktivitu SIP. Mezi příklady SIP adres patří:

Adresa SIP se liší od telefonního čísla a e -mailové adresy v tom, že je připojena k uživateli, nikoli k poskytovateli služeb. Sleduje vás, ať jste kdekoli, a není vázán na službu, stejně jako telefonní číslo.

Kde získat adresu SIP

Zdarma můžete získat adresy SIP od několika poskytovatelů online.

Jak používat adresu SIP

Ke konfiguraci klienta SIP použijte svoji SIP adresu. Poté dáte adresu SIP svým přátelům a klientům, kteří používají SIP, aby mezi vámi a nimi byla bezplatná hlasová a video komunikace. Podniky používají službu k nastavení systému a poskytnutí adresy SIP pro každého zaměstnance. Svou SIP adresu můžete také použít ke kontaktování lidí, kteří nepoužívají SIP na svých pevných telefonech nebo mobilních telefonech. K ukončení hovoru z IP sítě do telefonní sítě to vyžaduje placenou službu. Nepřehlédněte služby VoIP. Lidé, kteří používají běžné telefony, vám mohou také volat na vaši SIP adresu, ale k této SIP adrese musíte mít připojené telefonní číslo, které vám vyřizuje. Pro komunikaci přes internet je zajímavý SIP s mnoha funkcemi spojenými s hlasovými a video hovory, které často zahrnují více stran. K tomu si vyberte dobrého klienta SIP a užívejte si.