Skip to content

Co je to bezdrátový ISP?

2 de Srpen de 2021
GettyImages 182148077 58b37cdd5f9b586046191fb2

Poskytovatel služeb bezdrátového internetu nabízí zákazníkům služby veřejných bezdrátových sítí za poplatek.

Co dělají bezdrátoví ISP?

Bezdrátoví poskytovatelé internetových služeb prodávají domácnostem internet jako alternativu k tradičním internetovým službám, jako je DSL a kabel. Tyto pevné bezdrátové širokopásmové služby se osvědčily zejména ve venkovských oblastech USA, kde velcí národní poskytovatelé obvykle nenabízejí služby.

Použití bezdrátového ISP

Chcete -li používat bezdrátového ISP, musíte se přihlásit k odběru služby a podepsat servisní smlouvu. Bezdrátový ISP navíc, stejně jako ostatní poskytovatelé internetu, obvykle vyžaduje, aby zákazníci měli nainstalované speciální zařízení (nazývané Zařízení pro zákazníky nebo CPE).

Pevné bezdrátové služby používají malou anténu podobnou parabole instalovanou na střeše se speciálním modemovým zařízením, které se připojuje pomocí kabelů k vnější jednotce domácího širokopásmového routeru. Jinak nastavení a přihlášení k bezdrátovému ISP funguje stejně jako u jiných typů širokopásmového internetu. Internetová připojení prostřednictvím WISP obvykle podporují nižší rychlosti stahování než tradiční poskytovatelé širokopásmového připojení kvůli druhům bezdrátových technologií, které používají.

Jsou mobilní nebo jiní poskytovatelé hotspotů také bezdrátovými poskytovateli internetových služeb?

Společnost podnikající jako bezdrátový ISP obvykle dodává pouze bezdrátovou síť a přístup k internetu. Mobilní operátoři nejsou považováni za bezdrátové ISP, protože mají také značný obchod s hlasovou telekomunikací. Hranice mezi bezdrátovými poskytovateli internetových služeb a telefonními společnostmi se však stírá a termín WISP se někdy používá zaměnitelně pro označení obou. Společnosti, které instalují bezdrátové hotspoty na letištích, v hotelech a na jiných veřejných místech, jsou také považovány za bezdrátové ISP.