Skip to content

Co je to BlackBerry PIN Messaging?

4 de Srpen de 2021
blackberry bold 9700 56a11d295f9b58b7d0bbea1f

Každé zařízení BlackBerry má jedinečné ID, jinak také PIN (osobní identifikační číslo). Uživatelé BlackBerry mohou pomocí PINů zařízení odesílat zprávy ostatním uživatelům BlackBerry v nastavení, kterému se také říká zasílání zpráv peer-to-peer. BlackBerry kóduje zprávy PIN, ale ve skutečnosti je nešifruje a ostatní uživatelé BlackBerry je mohou zachytit. Z tohoto důvodu byste ke sdílení citlivých informací neměli používat zprávy PIN-to-PIN.

Která zařízení BlackBerry podporují zasílání zpráv PIN?

BlackBerry 10, 7 OS a starší podporují zasílání zpráv PIN. BlackBerry OS přestal vydávat BlackBerry 10, který byl v roce 2017 nahrazen operačním systémem Android.

Jak funguje zasílání zpráv PIN?

PIN je řetězec osmi alfanumerických znaků, který je pevně zakódován do vašeho BlackBerry a nelze jej změnit. Internetová služba BlackBerry (BIS) rozpoznává váš BlackBerry podle kódu PIN, takže ví, kam doručit vaše e -mailové zprávy. BlackBerry Messenger (BBM) používá protokol PIN k doručování zpráv ostatním uživatelům BlackBerry. Zprávy PIN jsou jednoduše odesláním zprávy pomocí protokolu PIN BlackBerry z jednoho zařízení BlackBerry přímo do jiného zařízení BlackBerry. Zprávy PIN neprocházejí internetem a zobrazují se v aplikaci BlackBerry Messaging společně s e -mailovými zprávami. Pokud máte v BBM přátele, kterým byste chtěli zasílat přímé zprávy PIN, můžete jejich PIN získat z jejich kontaktu na BBM. Pokud máte v kontaktech BlackBerry kontakt BBM, můžete jej propojit s jeho kontaktem BBM, abyste jim mohli posílat zprávy PIN přímo ze seznamu kontaktů BlackBerry.

Jak bezpečné je zasílání zpráv PIN?

Pokud se rozhodnete svůj PIN BlackBerry rozdat, pamatujte, že jej nelze změnit, proto mějte na paměti bezpečnost svého BlackBerry a PIN dávejte pouze lidem, kterým důvěřujete. Společnost BlackBerry dále konkrétně uvádí, že zprávu PIN je třeba považovat za „zakódovanou, ale nikoli šifrovanou“. To znamená, že jakékoli zařízení BlackBerry může přistupovat a číst jakoukoli zprávu, kterou obdrží, i když toto zařízení není zamýšleným příjemcem. BlackBerry nabízí podnikovou šifrovací službu BBM Protected, která dokáže šifrovat zprávy BBM mezi zařízeními.

Zprávy BBM bez PINu s uživateli na zařízeních jiných než BlackBerry

Pokud máte BlackBerry a chcete komunikovat s kontakty, které nemají zařízení od jiného výrobce než BlackBerry, jako jsou Android, iOS a Windows, nemůžete používat zasílání zpráv PIN-ale i nadále můžete využívat zprávy BBM k předávání zpráv tam a zpět. Nejprve musí váš kontakt nainstalovat aplikaci BBM Messenger pro příslušnou platformu. Poté můžete aplikaci vyhledat ve svém zařízení BlackBerry a najít je a přidat je do svých kontaktů v aplikaci BBM.