Skip to content

Co je to CAD manažer?

7 de Srpen de 2021
GettyImages 115042123 58a93df95f9b58a3c9b3b85a

Manažeři Computer-Aided Design (CAD) spravují skupinu CAD, ale to se nepřibližuje popisu rozsahu práce, kterou tato pozice obnáší. V závislosti na firmě může manažer CAD pokrýt procesy od plánování pracovního zatížení až po zdvojnásobení celého IT oddělení společnosti. Čím větší společnost, tím lépe definované povinnosti manažera CAD, ale neexistuje jednoduchý způsob, jak přesně vědět, jaké klobouky budete muset nosit. Existuje však skupina dovedností, které jsou nejběžnějšími funkcemi, s nimiž byste se mohli vypořádat při hledání pozice manažera CAD.

Řešení problémů s CAD

I malá architektonická nebo inženýrská firma má technologii CAD. To je osoba, na kterou se každý obrátí, když se věci začnou pokazit. Ať už se jedná o otravné chyby a závady nebo úplné zhroucení systému CAD, vždy se najde jeden člověk, který vypadá, že ví, jak problémy vyřešit. Pokud chcete kariéru CAD manažera, měl byste být tím lepším člověkem vy. Je nutné dobře porozumět primárním CAD balíčkům – minimálně produktům AutoCAD a MicroStation – a mít jasnou představu o problémech, které mohou vzniknout v důsledku jejich interakce s jinými programy a periferiemi. Určitou pomoc mohou poskytnout vyhledávače a diskusní fóra zaměřená na CAD, protože nikdo nemůže vědět vše o špičkovém balíku CAD. CAD manažer musí vědět, kde najít potřebné odpovědi v krátkém čase.

Plánování pracovního vytížení

Plánování pracovního vytížení je uznávaným kamenem úrazu mnoha lidí, kteří přešli z vedoucího kreslíře na pozici manažera. Manažer si musí vytvořit dobrý pocit z toho, jak dlouho trvá dokončení každého konkrétního úkolu a kresby. Tyto znalosti vyžadují důkladné pochopení všech zaměstnanců CAD a jejich konkrétních silných a slabých stránek. Příliš často noví CAD manažeři plánují na základě svých osobních schopností a pak jsou překvapeni překročením nákladů a času. Manažer je často nejlepším navrhovatelem ve firmě; ostatní lidé nemusí být nutně tak rychlí nebo spolehliví. Velká část řízení směřuje práci na osobu, která ji může dělat nejefektivněji. Musíte vědět, že Drafter A je spolehlivý, ale pomalý, takže není nejlepší volbou pro projekty s krátkými termíny.

Recenze kresby

Být dobrý v revizi výkresů může být rozdíl mezi úspěchem jako CAD manažera nebo tím, že vás každý designér ve firmě nenávidí. Vaše práce zahrnuje kontrolu každého jednotlivého výkresu, který vaši CAD lidé dokončí, než budou předány konstruktérovi. U každého výkresu je třeba zkontrolovat čitelnost, prezentaci a dodržování standardů. Pokud nevyhledáte všechny tři z nich, nikdo je nezjistí a soubory budou buď odeslány vedoucím zaměstnancům, než budou zaznamenány chyby, nebo ještě hůře, vašemu klientovi. Hledejte řádky textu, které se překrývají, řádky, které jsou příliš silné, příliš tenké nebo mají nesprávné typy řádků. Zajistěte, aby každý plán vypadal, jako by byl vypracován profesionálně, a informace o něm byly srozumitelné.

Stavební normy

Budování firemních standardních procesů a knihoven CAD leží přímo na bedrech CAD manažera. Mezi každodenní zátěží budete muset najít čas na vytváření šablon, knihoven podrobností, systémů vrstvení a dalších stovek šancí, které jsou zapotřebí k efektivní práci skupiny CAD. To zahrnuje ponoření se do nových verzí vašich softwarových programů a provedení potřebných změn vašich standardů, aby byly kompatibilní. Toto je zábavná část CM, ale bohužel je to ta, na kterou budete mít nejméně času. Vyšší vedení bude chtít, abyste si udrželi svůj vlastní zúčtovatelný čas na úrovních téměř stejně vysokých jako ostatní vaši zaměstnanci CAD, a to navzdory dodatečným režijním povinnostem, které s sebou tato práce přináší.

Spravujte své zaměstnance

V neposlední řadě budete stále muset dělat práci manažera. To znamená recenze výkonu, rozhovory, najímání a propouštění, plánování dovolených a sto dalších problémů, které přicházejí. Čím větší je vaše firma, tím více času to zabere. Budete muset vyvinout silnou kůži a být flexibilní, abyste našli řešení na poslední chvíli. Zjistíte, že poprvé máte termín, který nemůžete nechat ujít, a polovina vašich zaměstnanců zavolá nemocná chřipkou.