IP pakety jsou nejdůležitějšími a základními součástmi protokolu. Při přenosu nesou data a mají záhlaví, které obsahuje informace, které jim pomáhají najít cestu a po přenosu se znovu sestavit.
Více informací o IP paketech
Dvě hlavní funkce protokolu IP jsou směrování a adresování. K směrování paketů do az počítačů v síti používá IP (internetový protokol) IP adresy, které jsou v paketech přenášeny.
- The identifikační štítek pomáhá znovu sestavit paket z několika případných fragmentů. Data odesílaná po síti jsou rozdělena na malé části obalené těmito pakety. IP sítě, jako je internet, obvykle nejsou zabezpečené. Pakety mohou být ztraceny, zpožděny a doručeny ve špatném pořadí. Jakmile dorazí na místo určení, identifikační štítek pomůže identifikovat paket a znovu sestavit data zpět do původní podoby.
- The roztříštěná vlajka uvádí, zda lze paket fragmentovat nebo ne.
- The offset fragmentu je pole určující, ke kterému fragmentu je tento paket připojen.
- Čas žít (TTL) je číslo, které udává, kolik skoků (router projde) může paket provést, než zemře. Obvykle je u každého routeru analyzován paket a na základě informací přítomných v tomto routeru na jiných sousedních směrovačích se rozhodne, která cesta je nejlepší. Paket je pak přeposlán na další router. V této konfiguraci se paket může dobře obejít. Existuje také zahlcení jako další metoda, která znamená odeslání kopie paketu každému sousednímu routeru; paket pak spotřebuje pouze cílový počítač. Ostatní pakety budou i nadále roamingovat. TTL je číslo, obvykle 255, které se snižuje pokaždé, když paket projde routerem. Tímto způsobem nadbytečné pakety nakonec zemřou, jakmile TTL dosáhne nuly.
- The záhlaví kontrolní součet je číslo používané pro detekci a opravu chyb během přenosu paketů. Data v paketu jsou vložena do matematického algoritmu. Výsledný součet putuje s daty v paketu. Po přijetí se tato částka znovu vypočítá pomocí stejného algoritmu. Pokud je stejný jako původní součet, jsou data dobrá. V opačném případě je považován za poškozený a paket je zahozen.
- The užitečné zatížení jsou skutečná přenášená data. Všimněte si, že užitečné zatížení dat může být až 64 KiloBytů, což je obrovské ve srovnání s celkovým počtem bitů záhlaví.