Skip to content

Co je to Microsoft Word?

11 de Září de 2021
ms word 5aa0180ceb97de0036612567

Microsoft Word je program pro zpracování textu, který byl poprvé vyvinut společností Microsoft v roce 1983. Od té doby společnost Microsoft vydala velké množství aktualizovaných verzí, z nichž každá nabízí více funkcí a obsahuje lepší technologii než ta předchozí. Nejaktuálnější webovou verzí aplikace Microsoft Word je Microsoft 365, ale softwarová verze Microsoft Office 2019 obsahuje Word 2019. Microsoft Word je součástí všech sad aplikací Microsoft Office. Mezi nejzákladnější (a nejlevnější) sady patří také Microsoft PowerPoint a Microsoft Excel. Existují další sady, které zahrnují další programy sady Office, například Microsoft Outlook a Skype pro firmy.

Potřebujete Microsoft Word?

Pokud chcete vytvářet pouze jednoduché dokumenty, skládající se z odstavců s odrážkami a číslovanými seznamy s velmi malým formátováním, nemusíte kupovat Microsoft Word. Můžete použít aplikaci WordPad, která je součástí Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10. Pokud však potřebujete udělat víc, budete potřebovat výkonnější program pro zpracování textu. S aplikací Microsoft Word si můžete vybrat z řady předkonfigurovaných stylů a návrhů, což poskytuje snadný způsob formátování dlouhých dokumentů jediným kliknutím. Můžete také vkládat obrázky a videa z počítače a internetu, kreslit tvary a vytvářet vložené všechny druhy grafů. Pokud píšete knihu nebo vytváříte brožuru, což v aplikaci WordPad nebo v aplikaci jako Abiword nemůžete dělat efektivně (nebo vůbec), můžete pomocí funkcí v aplikaci Microsoft Word nastavit okraje a záložky, vložit konce stránek, vytvářet sloupce a dokonce konfigurovat mezery mezi řádky. Existují také funkce, které vám umožní vytvořit obsah jediným kliknutím. Můžete také vložit poznámky pod čarou, stejně jako záhlaví a zápatí. Existují možnosti vytváření bibliografií, titulků, tabulky obrázků a dokonce i křížových odkazů. Pokud některá z těchto věcí zní jako to, co byste chtěli dělat s dalším projektem psaní, pak budete potřebovat Microsoft Word.

Máte Microsoft Word?

Pravděpodobně již máte verzi aplikace Microsoft Word v počítači, tabletu nebo dokonce v telefonu. Před nákupem byste měli zjistit. Chcete -li zjistit, zda máte v zařízení Windows nainstalovanou aplikaci Microsoft Word:

 1. Z Vyhledávací okno na hlavním panelu (Windows 10), soubor Startovací obrazovka (Windows 8.1) nebo z Okno hledání v nabídce Start (Windows 7), zadejte msinfo32 a stiskněte Enter.

 2. Klikněte the + znak vedle Softwarové prostředí.

 3. Klikněte na Skupiny programů.

 4. Koukni se pro Vstup Microsoft Office.

Chcete -li zjistit, zda máte na svém počítači verzi aplikace Word Mac, hledejte to v Nálezce postranní panel, pod Aplikace.

Kde získat Microsoft Word

Pokud jste si jisti, že ještě nemáte sadu Microsoft Office, můžete získat nejnovější verzi aplikace Microsoft Word s Microsoft 365. Microsoft 365 je však předplatné, za které platíte měsíčně. Pokud nemáte zájem platit měsíčně, zvažte rovnou koupi Office. Můžete porovnat a zakoupit všechny dostupné edice a sady v Microsoft Storu. Pokud však chcete počkat, Microsoft Word 2019 můžete získat v druhé polovině roku 2018 zakoupením sady Microsoft Office 2019. Někteří zaměstnavatelé, vysoké školy a univerzity nabízejí Microsoft 365 svým zaměstnancům a studentům zdarma.

Historie aplikace Microsoft Word

Za ta léta existovalo mnoho verzí sady Microsoft Office. Většina těchto verzí byla dodávána s cenově výhodnějšími sadami, které obsahovaly pouze nejzákladnější aplikace (často Word, PowerPoint a Excel), s vyššími cenami, které obsahovaly některé nebo všechny (Word, PowerPoint, Excel, Outlook, OneNote, SharePoint , Exchange, Skype a další). Tato edice sady měla názvy jako „Domov a student“ nebo „Osobní“ nebo „Profesionální“. Zde je příliš mnoho kombinací, ale je důležité si uvědomit, že Word je součástí jakékoli sady, kterou si můžete koupit. Zde jsou nejnovější sady Microsoft Office, které také obsahují Word:

 • Microsoft Word 365) je k dispozici a pravidelně aktualizován v Microsoft 365
 • Word Online je bezplatná omezená verze.
 • Word 2019 je k dispozici v Office 2019
 • Word 2016 je k dispozici v Office 2016
 • Word 2013 byl k dispozici v Office 2013
 • Word 2010 byl k dispozici v Office 2010
 • Word 2007 byl součástí Office 2007
 • Word 2003 byl součástí Office 2003
 • Word 2002 byl součástí sady Office XP

Microsoft Word samozřejmě existuje v nějaké formě od začátku 80. let a má verze pro většinu platforem (dokonce i z doby, kdy existoval Microsoft Windows). FAQ

 • Co mohu dělat, pokud aplikace Microsoft Word nereaguje?

  Poškozený soubor nebo nekompatibilní doplněk může způsobit, že aplikace Word přestane reagovat. Můžete to opravit restartováním Wordu v nouzovém režimu a deaktivací doplňků. Další možností je jít do Nastavení ve Windows> Aplikace a funkce > Microsoft Office (nebo Microsoft 365)> Upravit a postupujte podle pokynů k opravě aplikací Office.

 • Co mohu dělat, když aplikace Microsoft Word nereaguje a dokument jsem neuložil?

  Chcete -li obnovit neuložený dokument, zavřete a restartujte Word, přejděte na Soubor > Správa dokumentů > Obnovte neuložené dokumenty. Otevřete dokument, pokud je uveden. Pokud není uveden, přejděte na Soubor > Otevřeno > Procházet a vyhledejte zálohu souboru.

 • Co dělá makro v aplikaci Microsoft Word?

  Makro aplikace Word zaznamenává řadu příkazů, které můžete hrát zautomatizováním častých postupů, jako je formátování, vkládání tabulek nebo přidávání vodoznaků. Chcete -li vytvořit nebo přidat makro v aplikaci Word, přejděte na Pohled > Makra > Zobrazit makra > Makra v > Příkazy aplikace Word.

 • Jak zkontroluji úroveň svého psaní v aplikaci Microsoft Word?

  V dokumentu aplikace Word přejděte na Soubor > Možnosti > Prokazování. Vybrat Zkontrolujte gramatiku pravopisem a Zobrazit statistiky čitelnosti. Nyní, kdykoli Word dokončí kontrolu pravopisu a gramatiky, zobrazí se vyskakovací okno s informacemi o úrovni čtení dokumentu.