Skip to content

Co je to název hostitele?

13 de Červenec de 2021
hello name sticker ehstock vetta getty images 56a6fab13df78cf772913f02

Název hostitele je štítek přiřazený zařízení (hostiteli) v síti. Rozlišuje jedno zařízení od druhého v konkrétní síti nebo přes internet. Název hostitele počítače v domácí síti může vypadat podobně nový notebook, Host-Desktopnebo FamilyPC. Názvy hostitelů používají také servery DNS, takže můžete na web přistupovat pomocí běžného a snadno zapamatovatelného názvu. Tímto způsobem si nemusíte pamatovat řetězec čísel (IP adresu), abyste otevřeli web. Název hostitele počítače lze místo toho označit jako název počítače, název souboru nebo název uzlu. Můžete také vidět název hostitele napsaný jako název hostitele.

Příklady názvu hostitele

Každý z následujících příkladů je plně kvalifikovaný název domény s odepsaným názvem hostitele:

  • www.google.com: www
  • images.google.com: snímky
  • products.office.com: produkty
  • www.microsoft.com: www

Název hostitele (jako produkty) je text, který předchází názvu domény (například kancelář), což je text před doménou nejvyšší úrovně (.com).

Jak najít název hostitele v systému Windows

Provádění název hostitele z příkazového řádku je nejjednodušší způsob, jak zobrazit název hostitele počítače.

Nikdy jste nepoužívali příkazový řádek? Pokyny najdete v našem tutoriálu Jak otevřít příkazový řádek. Tato metoda funguje v okně terminálu i v jiných operačních systémech, jako jsou macOS a Linux. Za použití ipconfig příkaz k provedení ipconfig / vše je další metoda. Tyto výsledky jsou podrobnější a kromě názvu hostitele obsahují i ​​další informace, které vás nemusí zajímat síťový pohled příkaz, jeden z několika síťových příkazů, je dalším způsobem, jak zobrazit název hostitele a názvy hostitelů jiných zařízení a počítačů v síti.

Jak změnit název hostitele v systému Windows

Dalším snadným způsobem, jak zobrazit název hostitele počítače, který používáte, je prostřednictvím Vlastnosti systému, které také umožňuje změnit název hostitele. Vlastnosti systému jsou přístupné z Pokročilý systém odkaz na nastavení v systémovém appletu v Ovládacích panelech. Nebo stiskněte Win + R a poté zadejte ovládání sysdm.cpl přejdete na správnou obrazovku.

Dialogové okno Vlastnosti systému

Více o jménech hostitelů

Názvy hostitelů nemohou obsahovat mezeru, protože tyto názvy mohou být pouze abecední nebo alfanumerické. Pomlčka je jediný povolený symbol. The www část adresy URL označuje podoblast subdomény webu produkty být subdoménou office.com. Chcete-li přejít do sekce obrázků na google.com, musíte zadat snímky název hostitele v adrese URL. Stejně tak www název hostitele je vždy vyžadován, pokud nejste po konkrétní subdoméně. Například zadávání www.zivotdivny.com je technicky vždy vyžadováno místo pouze zivotdivny.com. To je důvod, proč jsou některé webové stránky nedostupné, pokud nezadáte www část před názvem domény. Většina webových stránek, které navštívíte, se však otevírá bez zadání www název hostitele – buď proto, že webový prohlížeč to dělá za vás, nebo proto, že web ví, co sledujete.