Skip to content

Co je Venmo a je bezpečné jej používat?

8 de Srpen de 2021
iStock 496375888 venmo 58de61a05f9b5846835ef856

Aplikace Venmo, založená v roce 2009, umožňuje lidem snadno převádět peníze mezi přáteli a rodinou, místo aby otevírali peněženky a vytahovali hotovost. I když nyní nepoužíváte mobilní platební aplikaci jako Venmo, vaši přátelé pravděpodobně ano a dříve nebo později vám pošlou žádost nebo platbu. „Jen mě Venmo.“ Stáhněte si aplikaci a peníze dostanete. (Odpor je marný!) Venmo je nepochybně pohodlné a nabízí standardní zabezpečení v oboru, ale jako každá aplikace nebo software, který se zabývá financemi, není odolný proti podvodům a podvodům.

Jak můžete používat Venmo?

Obecně můžete Venmo používat dvěma různými způsoby:

 • Zaplaťte přátelům a rodině za společné výdaje
 • Nakupujte produkty nebo služby od partnerů Venmo

Mezi příklady toho, jak můžete používat Venmo, patří:

 • Pošlete spolubydlícímu váš podíl na nájmu
 • Žádost o sdílení vašeho přítele na liště
 • Platba za odběr objednaná z aplikace pro jídlo ve spolupráci s Venmo
 • Jiné neobchodní platby s lidmi, které znáte a kterým důvěřujete

Ať už používáte Venmo bez ohledu na to, začněte propojením svého bankovního účtu nebo debetní nebo kreditní karty a poté můžete rychle odesílat a přijímat platby komukoli, koho znáte, kdo aplikaci používá. Můžete také posílat platby a žádosti neuživatelům, kteří budou poté vyzváni k registraci. Pokud se zaregistrují, dostanete oznámení, ale pokud to neudělají, budete muset peníze vybrat nebo poslat jinou metodou. (Být začátečníkem není snadné.)

Nastavení Venmo

Při prvním přihlášení je váš limit odesílání 299,99 $. Jakmile úspěšně potvrdíte svou identitu zadáním posledních čtyř číslic svého SSN, PSČ a data narození, budete moci posílat až 2 999,99 $ za týden. Venmo je zdarma, pokud posíláte peníze ze svého bankovního účtu, debetní karty nebo zůstatku Venmo. Pokud posíláte peníze pomocí kreditní karty, Venmo si účtuje tříprocentní poplatek. Za příjem hotovosti ani její použití k nákupům v aplikaci nejsou účtovány žádné poplatky. Jakmile jste nastaveni, můžete používat Venmo téměř jakýmkoli způsobem: zaplaťte příteli za večeři, pošlete spolubydlícímu podíl na účtu za kabelové připojení nebo požádejte o platby od přátel nebo rodiny za sdílený pronájem Airbnb nebo HomeAway. Venmo používejte pouze s lidmi, které znáte a kterým důvěřujete. Přestože společnost PayPal vlastní společnost, nenabízí stejnou ochranu nákupu. Pokud tedy prodáváte něco online někomu, koho jste nikdy nepotkali, je nejlepší Venmo k transakci nepoužívat. Držte se PayPalu nebo jiných platebních služeb, které nabízejí ochranu před podvody a mohou vám pomoci v případě nezaplacení.

Platby mobilními aplikacemi a sociální média

Svůj účet Venmo můžete také připojit k partnerským aplikacím, jako je Delivery.com a White Castle. Pak můžete pomocí Venmo platit za nákupy pomocí těchto aplikací a dokonce i rozdělené účty za jízdné v taxíku, jídlo nebo jiné sdílené výdaje. Mobilní podniky mohou přidat Venmo jako možnost platby při pokladně, podobně jako již můžete zadávat kreditní kartu pomocí služeb Google Pay, Apple Pay, Samsung Pay a PayPal. Venmo má také stránku sociálních médií, která je volitelná. Svůj nákup můžete zveřejnit a vysílat do své sítě přátel Venmo, kteří jej pak mohou označit jako lajk a komentovat. Můžete se také zaregistrovat do Venmo pomocí svých přihlašovacích údajů na Facebooku, což vám umožní najít přátele, kteří používají mobilní platební platformu.

Rizika používání Venmo pro mobilní platby

Když používáte aplikaci z nového zařízení, Venmo automaticky používá vícefaktorové ověřování, které pomáhá předcházet neoprávněnému přihlášení k vašemu účtu. Pro větší zabezpečení můžete také přidat PIN kód. S používáním přípravku Venmo samozřejmě souvisí rizika, včetně:

 • Podvody při transakcích s cizími lidmi, včetně falešných tvrzení a obrácených transakcí
 • Neplacení od cizích osob za produkty nebo lístky, které jste prodali a odeslali jim
 • Chybějící ochrana kupujícího a prodávajícího v případě podvodu nebo nezaplacení
 • Porušení zabezpečení a podvodné transakce na vašem účtu

Existuje jednoduchý způsob, jak se vyhnout prvním třem rizikům výše: nemluvte s cizími lidmi. Nemůžeme dostatečně zdůraznit, jak důležité je používat Venmo pouze s lidmi, které znáte a kterým důvěřujete. I když můžete na Venmo zvrátit platby, lze to provést pouze se svolením druhého uživatele, pokud tento uživatel tyto prostředky dosud nepřenesl na připojený bankovní účet. Na rozdíl od své mateřské společnosti PayPal Venmo nenabízí ochranu kupujícího ani prodávajícího, takže pokud nedostanete zaplaceno za něco, co jste prodali a odeslali, máte smůlu. Je důležité pochopit, že při přijímání plateb na Venmo se zdá být okamžité; zpracování trvá několik dní. V zásadě vám Venmo dočasně půjčí zůstatek, dokud banka transakci nezruší. Je to podobné, jako když vložíte šek, i když máte přístup k prostředkům hned, několik dní se nevymaže. Pokud šek odskočí, vaše banka odebere prostředky z vašeho účtu, i když je to o několik dní nebo týdnů později.

Vyhýbání se podvodům

Aby byl váš účet v bezpečí před podvodnými transakcemi, pravidelně si měňte heslo a nepoužívejte heslo, které používáte jinde. Použijte PIN kód a zkontrolujte svou aktivitu Venmo stejně pečlivě jako výpis z banky nebo kreditní karty. Okamžitě nahlaste případy podvodu společnosti Venmo a vašemu připojenému bankovnímu účtu nebo účtu kreditní karty. Implementace všech těchto postupů uchová vaše peníze v bezpečí. FAQ

 • Kolik peněz lze bezpečně odeslat prostřednictvím Venmo?

  Limit odesílání z člověka na člověka je omezen na 4 999,99 $, ale ujistěte se, že znáte osobu, které posíláte peníze, a důvěřujete jí, protože Venmo nenabízí ochranu kupujícího ani prodávajícího. Vyhněte se také ukládání značných částek peněz do zůstatku Venmo.

 • Je bezpečné propojit bankovní účet s Venmo?

  Odborníci doporučují používat kreditní kartu jako primární způsob financování, abyste se vyhnuli podvodným poplatkům z vyčerpání vašeho bankovního účtu. Venmo si však za převody kreditní kartou účtuje tři procenta.