Skip to content

Co je webový prohlížeč Brave?

17 de Srpen de 2021
brave browser 5bc4345a46e0fb0058a535fd

Kromě Chrome a Edge jsou k dispozici desítky prohlížečů. Tento článek vysvětluje, co je to Brave a proč to můžete zkusit.

Co je to Brave Browser?

Brave je bezplatný webový prohlížeč, který byl spuštěn v roce 2016 se záměrem chránit soukromí uživatelů, blokovat online reklamy a odměňovat majitele webových stránek platbami kryptoměny. Na začátku roku 2017 spustil Brave svůj vlastní token kryptoměny, Basic Attention Token, (BAT), který se používá k provádění plateb. Později téhož roku se Brave začal rozšiřovat i mimo podporu webových stránek a sdílet platby BAT s tvůrci videí na YouTube a Twitch. Na konci roku 2018 Brave oznámil plány, které umožní tipování BAT zveřejňovat tvůrce na Twitteru a Redditu. Prohlížeč Brave je skutečně multiplatformní a je k dispozici ve všech hlavních operačních systémech pro počítače a smartphony. Co se nám líbí

 • Zabraňuje webům sledovat vaši aktivitu.
 • Funkce blokování reklam je účinná.
 • Stránky se načítají rychle.
 • Snadný způsob, jak se nováčci dozvědět o kryptoměně.

Co se nám nelíbí

 • Protože blokuje všechny reklamy na webových stránkách, může to dramaticky snížit ziskovost webu, což má za následek menší obsah.
 • Není jasné, zda by přijetí BAT nahradilo ztrátu ziskovosti stránek.

Jak se Brave liší od ostatních internetových prohlížečů?

Brave je téměř stejný jako ostatní webové prohlížeče v tom, že vám umožňuje procházet internet a přistupovat k webovým stránkám. Existují však dva hlavní aspekty, které odlišují webový prohlížeč Brave od jeho soupeřů.

 • Silně se zaměřuje na soukromí a blokování reklam.
 • Odvážní uživatelé mohou při procházení webu dobrovolně darovat tokeny kryptoměny majitelům webových stránek.

Je používání prohlížeče Brave bezpečné?

Prohlížeč Brave je založen na stejném otevřeném prohlížeči Chromium, který používají prohlížeče Google Chrome, Microsoft Chromium Edge a Opera. Do dnešního dne nebyla hlášena žádná narušení zabezpečení, ale prohlížeč byl obviněn z narušení důvěry, když byl přistižen při přidávání odkazů na pobočky na některé weby, ze kterých se uživatelé nemohli odhlásit. Brave od té doby prohlašoval, že odstraní automatické přidružení přidružení ke svým partnerům, ale od té doby byla zaznamenána některá další porušení přidružených společností. Přestože se celkové soukromí a zabezpečení jeví jako solidní, tento konkrétní problém rozrušil mnoho odvážných uživatelů.

Je Brave soukromý webový prohlížeč?

Brave se velmi soustředí na soukromí. Ve výchozím nastavení Brave blokuje reklamní jednotky, soubory cookie, phishing a malware a také poskytuje možnosti pro blokování otisků prstů prohlížeče a povolení HTTPS všude. Otisky prstů v prohlížeči jsou dalším způsobem, jak mohou prohlížeče a weby identifikovat uživatele, zatímco HTTPS Everywhere nutí webové stránky připojit se přes HTTPS, což je bezpečnější než HTTP. Nastavení soukromí lze zapnout nebo vypnout jednotlivě nebo přizpůsobit pomocí nastavení Brave. Přístup k nastavení Brave výběrem tři vodorovné čáry ikonu v pravém horním rohu obrazovky a poté vyberte Nastavení> Štíty.

Jak fungují krypto tokeny Brave’s BAT?

Brave’s Basic Attention Tokens jsou digitální tokeny, které prohlížeč používá k peněžní odměně vlastníků webových stránek, když uživatelé Brave navštíví jejich stránky. V zásadě platí, že čím více odvážných uživatelů web navštíví, tím více peněz majitel vydělá. Tento platební systém však závisí na dvou důležitých faktorech:

Odvážní uživatelé si musí koupit žetony BAT

O Brave je známo, že uživatelům daruje malé množství BAT tokenů, ale to bylo během propagačních období, aby povzbudil lidi k používání systému. Obecně platí, že uživatelé prohlížeče Brave budou muset koupit vlastní tokeny BAT, pokud chtějí darovat majitelům webových stránek. Uživatel pak musí nastavit částku, která má být věnována měsíčně, například BAT v hodnotě 5 $, která je poté distribuována majitelům navštívených stránek na základě času stráveného na jejich webových stránkách.

Webové stránky je nutné reklamovat

Tokeny BAT nejsou vlastníkům webových stránek zasílány automaticky. Místo toho Brave pošle e -mail majiteli webových stránek, když byly na jejich webové stránky darovány tokeny BAT v hodnotě 100 $, a poté požádá vlastníka o potvrzení vlastnictví webu. Teprve po dokončení této registrace mohou majitelé vybrat tokeny BAT jako hotovost na svůj bankovní účet. Bitcoin je druh kryptoměny zcela oddělený od BAT. Brave používá k placení vlastníků webových stránek výhradně BAT. Uživatelé si však mohou koupit BAT za bitcoiny (a etherea a litecoiny), pokud si to přejí.

Kde mohu koupit žetony BAT Brave?

K distribuci tokenů BAT budete muset do své statečné peněženky přidat prostředky prostřednictvím účtu digitálních peněz Uphold. Zde je postup:

 1. Vybrat tři vodorovné čáry v pravém horním rohu okna prohlížeče.

 2. Vybrat Nastavení.

  Nadpis Nastavení v Brave

 3. Vybrat Statečné odměny z horního menu.

  Brave Rewards míří v nastavení Brave

 4. Vybrat Přidat prostředky.

  Tlačítko Přidat prostředky v Brave

  Pokud se zobrazí výzva, vyberte Ověřte Peněženku.

 5. Pokud jste prvním uživatelem, vytvořte si účet Uphold nebo se přihlaste ke svému účtu.

  Vytvořte si nebo se přihlaste ke svému účtu Uphold

  Vytvoření účtu zahrnuje jednorázové ověření vaší identity, včetně skenování úředně vydaného ID a pořízení selfie.

 6. Vybrat Financovat můj účet.

  Vyberte možnost Fond My Account

 7. Vyberte si zdroj financování. Možnosti jsou Americký bankovní účet, Kreditní / Debetní karta, Kryptoměna nebo token nástrojů, Držte kartu, Bankovní účet (SEPA), nebo Ukazatel platby meziproduktů.

  Vyberte si zdroj financování pro BAT

 8. Chcete -li na svůj účet přidat prostředky, postupujte podle pokynů pro váš zdroj financování. Jakmile budete mít prostředky, založte Auto-Contribute příspěvky, Měsíční příspěvky, nebo Tipy zasílat tokeny tvůrcům obsahu.

  Nastavte si možnosti automatického přispívání v Brave Wallet

  Žetony můžete také získávat prohlížením statečných reklam.

Kde stáhnout webový prohlížeč Brave

Webový prohlížeč Brave je k dispozici pro počítače se systémem Windows, macOS nebo Linux. Brave lze použít i na tabletech iOS a Android. Oficiální aplikaci iOS Brave můžete získat z App Store, zatímco verze pro Android je k dispozici jak v Google Play Store, tak na Amazonu.