Skip to content

Co je Windows 7 Starter Edition?

17 de Srpen de 2021
windows 7 starter edition 5804f5c75f9b5805c2cb310c

Většina lidí ví, že Windows 7 má na výběr tři primární edice (Home Premium, Professional a Ultimate), ale věděli jste, že existuje čtvrtá primární edice, známá jako Windows 7 Starter? Od ledna 2020 již společnost Microsoft nepodporuje systém Windows 7. Doporučujeme upgradovat na systém Windows 10, abyste mohli i nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.

K dispozici pouze na netbookech

Nejdůležitější je vědět, že edice Windows 7 Starter je určena výhradně pro použití na počítačích netbook. Na standardním PC to neseženete (a ani byste to ve většině případů nechtěli). Stále může být nabízen jako volitelný doplněk k modelům netbooků, které jsou stále k dispozici ke koupi.

Co chybí ve Windows 7 Starter

Windows 7 Starter je výrazně odizolovaná verze systému Windows 7. Zde jsou některé z toho, co chybí, s laskavým svolením blogu Microsoft:

  • Aero Glass, což znamená, že můžete použít pouze „Windows Basic“ nebo jiná neprůhledná témata. To také znamená, že nedostanete náhledy na hlavní panel nebo Aero Peek.
  • Funkce přizpůsobení pro změnu pozadí plochy, barev oken nebo zvukových schémat.
  • Možnost přepínat mezi uživateli bez nutnosti odhlášení.
  • Podpora více monitorů.
  • Přehrávání DVD.
  • Windows Media Center pro sledování nahrané televize nebo jiných médií.
  • Vzdálené streamování médií pro streamování hudby, videa a nahrané televize z vašeho domácího počítače.
  • Podpora domény pro firemní zákazníky.
  • Režim XP pro ty, kteří chtějí v systému Windows 7 spouštět starší programy systému Windows XP.

Jednou z nejvíce chybějících funkcí je možnost změnit vzhled pracovní plochy. Nelíbí se vám pozadí? Budete muset žít s tím, co je součástí. Pamatujte, že také nemůžete sledovat DVD. Pokud ale můžete žít bez těchto funkcí a chcete stabilitu a silný výkon Windows 7, je to volba, která stojí za zvážení.

Možnosti upgradu

Zamyslete se také nad upgradem tohoto netbooku na běžnou verzi systému Windows 7. Jedna věc, kterou blogger společnosti Microsoft zmínil, je možnost spustit na netbooku nestartovací verzi systému Windows 7, pokud stále najdete licenci. Je to dobrá volba, pokud máte peníze na upgrade. Nejprve se však podívejte na systémové specifikace netbooku a porovnejte je se systémovými požadavky Windows 7. Doporučujeme upgradovat na Windows 7, pokud jej můžete spustit, protože Windows 7 je oproti Windows XP obrovským vylepšením. Pokud nemůžete, mnoho uživatelů upgraduje na Windows 10 Home. To by byla upřednostňovaná možnost, protože rozšířená podpora systému Windows 7 skončila v lednu 2020. Jedním z důležitých omylů, které někteří o Windows 7 Starter mají, je to, že nemůžete otevřít více než tři programy najednou. To byl případ, kdy byl Windows 7 Starter stále ve vývoji, ale toto omezení bylo zrušeno. Můžete mít tolik otevřených programů, kolik chcete (a které vaše RAM zvládne).

Je Windows 7 Starter Edition dobrou volbou?

Windows 7 Starter je velmi omezený – o tom není pochyb. Ale pro hlavní použití netbooku, který se obvykle točí kolem procházení internetu, kontroly e -mailů a podobně, bude fungovat dobře. Pokud potřebujete, aby váš operační systém zvládl více, upgradujte na běžnou verzi Windows 7, 10 nebo zvažte přechod na notebook, který není netbook. Ceny jdou hodně dolů a nabízejí menší velikosti a více peněz za peníze než kdy dříve.