Skip to content

Co je Windows Update?

2 de Srpen de 2021
windows 10 windows update 9aac3224715447c5bd9a61f36e3855f6

Windows Update je bezplatná služba společnosti Microsoft, která slouží k poskytování aktualizací, jako jsou aktualizace Service Pack a opravy pro operační systém Windows a další software společnosti Microsoft. Windows Update lze také použít k aktualizaci ovladačů pro populární hardwarová zařízení. Opravy a další aktualizace zabezpečení se běžně vydávají prostřednictvím služby Windows Update druhé úterý v měsíci – nazývá se Patch Tuesday. Společnost Microsoft však vydává aktualizace i v jiné dny, například pro naléhavé opravy.

K čemu slouží služba Windows Update?

Služba Windows Update slouží k aktualizaci systému Microsoft Windows a několika dalších programů společnosti Microsoft. Aktualizace často obsahují vylepšení funkcí a aktualizace zabezpečení, které chrání Windows před malwarem a škodlivými útoky. Windows Update můžete také použít k přístupu k historii aktualizací, která zobrazuje všechny aktualizace, které byly do počítače nainstalovány prostřednictvím služby Windows Update.

Dostupnost Windows Update

Všechny moderní operační systémy Windows používají Windows Update, jako Windows 10, ale také verze prostřednictvím Windows XP. Windows Update však neaktualizuje většinu vašeho dalšího softwaru, který není od společnosti Microsoft. Tyto programy budete muset aktualizovat sami nebo k tomu použít bezplatný program pro aktualizaci softwaru.

Jak přistupovat k Windows Update

Přístup k Windows Update závisí na operačním systému Windows, který používáte:

Windows 10: Aktualizace systému Windows je integrována a je součástí nastavení systému Windows, které je k dispozici v nabídce Start.

Windows Update (Windows 10).
Windows 8, Windows 7 a Windows Vista: Služba Windows Update je integrována jako aplet ovládacího panelu a je přístupná z ovládacího panelu.

Windows Update ve Windows 8

Windows Update (Windows 8).
Ke službě Windows Update lze přistupovat také v systému Windows Vista a novějších provedením tohoto příkazu z dialogového okna Spustit (VYHRAJ+R). ovládání /název Microsoft.WindowsUpdate

Windows XP, 2000, ME, 98: Služba Windows Update je přístupná pomocí webu Windows Update prostřednictvím aplikace Internet Explorer.

Web Windows Update v systému Windows XP

Windows Update (Windows XP).
Pokud potřebujete konkrétnější pokyny, podívejte se, jak vyhledávat a instalovat aktualizace systému Windows.

Jak používat Windows Update

Otevřete aplet ovládacího panelu Windows Update (nebo spusťte web Windows Update ve starších verzích systému Windows). Zobrazí se seznam dostupných aktualizací přizpůsobených vašemu konkrétnímu počítači. Vyberte aktualizace, které chcete nainstalovat, a postupujte podle pokynů pro stažení a instalaci aktualizací. Většina procesu je zcela automatizovaná a může vyžadovat jen několik akcí z vaší strany, nebo budete vyzváni k restartování počítače po dokončení instalace aktualizací.

Starší verze Windows Update

Nástroj pro oznámení kritické aktualizace (který byl později přejmenován na oznámení o kritické aktualizaci Užitečnost) je nástroj, který společnost Microsoft vydala v době Windows 98. Běží na pozadí a upozorní vás, když je prostřednictvím služby Windows Update k dispozici důležitá aktualizace. Tento nástroj byl nahrazen automatickými aktualizacemi, které jsou k dispozici v systému Windows Me a Windows 2003 SP3. Automatické aktualizace umožňují instalaci aktualizací, aniž byste museli procházet webový prohlížeč, a kontroluje aktualizace méně často než nástroj pro oznámení kritických aktualizací.

Další informace o Windows Update

Od Windows Vista mohou mít aktualizace příponu souboru .MANIFEST, .MUM nebo .CAT k označení souboru manifestu, souboru Microsoft Update Manifest nebo souboru katalogu zabezpečení. Pokud máte podezření, že zdrojem chybové zprávy nebo jiného problému je oprava, podívejte se na naši příručku Jak opravit problémy způsobené aktualizacemi systému Windows. Některé programy od jiných společností než Microsoft nainstalují aktualizace systému Windows, pokud nechcete používat Windows Update. Některé příklady zahrnují OUTDATEfighter, Windows Updates Downloader a Autopatcher. Windows Update není stejný nástroj jako Microsoft Store (dříve Windows Store), který slouží ke stahování hudby a aplikací. Přestože služba Windows Update může aktualizovat některé ovladače zařízení, mnoho společností Microsoft neposkytuje. Ty mohou zahrnovat cokoli od ovladače grafické karty po ovladač pro pokročilou klávesnici, v takovém případě je budete chtít aktualizovat sami. Jeden opravdu snadný způsob, jak stáhnout a nainstalovat ovladače bez použití služby Windows Update, je bezplatný nástroj pro aktualizaci ovladačů.