Skip to content

Jaké příslušenství je potřeba k hraní her Wii?

6 de Říjen de 2021
GettyImages 80494785 589568cc3df78caebc61c260

Konzole Nintendo Wii obsahuje vše, co potřebujete k hraní většiny her Wii, konkrétně Wii Remote a Wii Nunchuk. Existují však některé hry, které vyžadují doplněk MotionPlus nebo jiné příslušenství Wii, jako je Wii Balance Board. Informace v tomto článku platí pro všechny modely Nintendo Wii. Hry Wii můžete také hrát na Nintendo Wii U.

Ovladač Wii Remote, Nunchuk a Wii Classic

Wii Remote, který má vestavěný detektor pohybu, je výchozím ovladačem pro Wii. Wii Nunchuk je ovladač joysticku, který se připojuje k dálkovému ovladači pomocí kabelu. Nunchuk není používán pro všechny hry, ale Wii Remote je vždy nezbytný. Wii Classic Controller je volitelná periferie, která připomíná tradiční gamepad a lze ji použít jako sekundární ovladač. Konzole Wii vyrobené před rokem 2011 mohou přehrávat disky Nintendo GameCube. Chcete -li hrát tituly GameCube, musíte použít ovladač GameCube nebo ovladač Wii Classic.

Jak hrát hry Wii s více hráči

Mnoho her umožňuje hrát až čtyřem lidem současně, takže je dobré mít alespoň jeden dálkový ovladač a Nunchuk navíc. Některé hry umožňují dalším hráčům používat ovladač Nintendo GameCube nebo ovladač Wii Classic, ale první hráč musí vždy používat ovladač Wii Remote. Jiné hry vyžadují více pohybových ovladačů. Například potřebujete dva dálkové ovladače pro Wii tenis. Kromě oficiálních ovladačů Nintendo existují pro Wii také ovladače třetích stran. K dispozici jsou také různé nabíječky Wii Remote.

Wii MotionPlus a Balance Board

Některé hry vyžadují více než jen Wii Remote a Nunchuk. Nejčastěji používaným příslušenstvím Wii jsou Wii MotionPlus a Wii Balance Board. MotionPlus se připevňuje ke spodní části ovladače Wii Remote a zvyšuje citlivost ovládání pohybu. Používá se především v akčních adventurách podobných Wii Legend of Zelda: Skyward Sword. Balance Board sleduje pohyby nohou hráče a používá se hlavně pro tréninkové hry jako Wii Wii Fit Plus. Na přední straně hracího pole byste měli vidět štítek označující periferie, které potřebujete hrát. Například hry Wii, které vyžadují MotionPlus, mají obrázek MotionPlus s kruhem kolem, který říká „Vyžaduje Wii MotionPlus“. Některé hry, jako Wii Sports a Wii Sports Plus, přijďte zabalené s Wii Balance Board. Jiné hry prostě řeknou, že jsou kompatibilní s periferií. Například, Punch-Out! označuje, že je „kompatibilní s Wii Balance Board“. To znamená, že můžete hrát pouze s Wii Remote a Nunchuk, ale pomocí Balance Board můžete ve hře dělat další věci. Podívejte se na recenze takových her, abyste zjistili, jak důležité jsou tyto kompatibilní doplňky, než investujete peníze. Hry MotionPlus lze hrát buď s doplňkem MotionPlus připojeným k Wii Remote, nebo s Wii Remote Plus s podporou MotionPlus.

Volitelné ovladače Wii: Wii Wheel, Wii Zapper a další

Některé doplňky, například Wii Wheel a Wii Zapper, jsou vždy volitelné. Wii Wheel je plášť kola, který obklopuje Wii Remote. Většina závodních her bude mít na přední straně upozornění, že jsou kompatibilní s Wii Wheel. Kola nejsou ke hraní hry nikdy nutná a nepřidávají mnoho dalších funkcí, ale navozují pocit, že ve skutečnosti řídíte. Wii Zapper je periferie zbraně, která drží Wii Remote a používá se ve střílečkách z pohledu první osoby, jako je Call of Duty: World at War a Resident Evil: The Darkside Chronicles. Stejně jako Wii Wheel není Wii Zapper nikdy vyžadován, ale díky němu může být hra realističtější. K dispozici jsou také volitelné doplňky pro sportovní hry Wii. Například balíček Penguin United Active Motion pro Wii Sports Resort Dodává se s příslušenstvím, které změní váš dálkový ovladač na golfovou hůl nebo pingpongové pádlo.

Herní ovladače Wii

Některé hry mají své vlastní speciální ovladače. Mezi takové tituly patří Rocková kapela, Kytarový hrdina, a Dance Dance Revolution. Tyto hry jsou obvykle součástí jejich ovladačů, ale ne vždy.