Skip to content

Co jsou nastavení sítě?

2 de Srpen de 2021
what are network settings 5aaded406ee44702ac11dd05f04d538e

Síťová nastavení popisují preference kabelového a bezdrátového připojení u počítačů, mobilních telefonů, videoherních konzolí, tabletů a chytrých zařízení. Připojení zařízení k internetu, místní síti nebo mobilní síti vyžaduje do určité míry použití nastavení sítě.

Význam nastavení sítě

Pomocí nastavení sítě můžete spravovat celou řadu funkcí zařízení souvisejících se sítí a připojením. Mnoho nastavení lze označit jako nastavení sítě. V závislosti na operačním systému nebo aplikaci však může být pojmenováno jinak. Zde jsou některá z běžnějších nastavení sítě, se kterými se můžete setkat:

 • Názvy a hesla sítí Wi-Fi.
 • Předvolby místní počítačové sítě.
 • Ověřování mobilní sítě a možnosti připojení.
 • Limity a možnosti stahování dat.
 • Připojení a preference služby VPN.
 • Automatické a ruční nastavení proxy serveru.

Jak zkontroluji nastavení sítě?

Umístění nastavení sítě se může lišit v závislosti na tom, jaký typ zařízení používáte. Některá zařízení budou seskupovat většinu nastavení sítě v rámci jedné nabídky, zatímco jiná je mohou šířit do různých podnabídek nebo jiných kategorií.

Nastavení sítě Windows

Většinu základních síťových a internetových funkcí můžete spravovat z Centra akcí Windows 10 výběrem příslušné ikony nebo kliknutím pravým tlačítkem na ni zobrazíte další možnosti. Pokročilejší předvolby připojení otevřete Nastavení a vyberte Síť a internet. Chcete -li rychle vyhledat konkrétní nastavení sítě, otevřete nabídku Start a na klávesnici zadejte, co hledáte. Měl by se objevit přímý odkaz na nastavení sítě Windows 10.

Nastavení sítě Mac

Nastavení sítě Mac najdete pomocí Systémové preference > Síť. Můžete také chtít vybrat Sdílení pokud hledáte nastavení sítě týkající se sdílení vašeho internetového připojení s jiným počítačem a Internetové účty pro správu různých přihlašovacích a připojovacích údajů.

Nastavení sítě pro iPhone a iPad

Síťová nastavení na iPhonech a iPadech Apple jsou poseta v celé aplikaci Nastavení. Nejvýznamnější nastavení sítě, například pro internet, Bluetooth a mobilní zařízení, jsou zobrazena nahoře v horní části nabídky Nastavení. Možná však budete chtít také prozkoumat Všeobecné část pro správu VPN, aktualizaci nastavení operátora nebo obnovení nastavení sítě.

Nastavení sítě Android

Síťová nastavení Androidu jsou v Síť záložka pod Nastavení. Odtud můžete spravovat mobilní data, internetová a mobilní připojení, připojená zařízení, možnosti Bluetooth a tetheringu a dokonce i NFC, pokud to váš smartphone nebo tablet Android podporuje.

Nastavení sítě pro Xbox One a Xbox Series X

Hráči mohou často pomocí nastavení sítě vyřešit problémy s přihlášením a internetovým připojením k Xbox One a Xbox Series X. Rodiny konzolí společnosti Microsoft používají stejné rozložení operačního systému, takže metody pro zjišťování nastavení sítě na každém jsou totožné. Stisknutím tlačítka s logem Xbox na ovladači otevřete uživatelskou nabídku a přejděte úplně vlevo Profil a systém kartu a vyberte Nastavení > Všeobecné > Nastavení sítě. Další nastavení sítě najdete také uvnitř Všeobecné > Online bezpečnost a rodina.

Nastavení sítě PS4 a PS5

Chcete -li otevřít síťová nastavení PlayStation 4 nebo 5, otevřete Nastavení z hlavního panelu a vyberte Síť. The Nastavení ikona vypadá jako sada nástrojů na PS4 a rychlostní stupeň na PS5. Hráči se mohou pomocí nastavení sítě PlayStation připojit k různým internetovým připojením, změnit nastavení DNS a dokonce zrychlit stahování videoher na konzolách PS4 a PS5.

Nastavení sítě Nintendo Switch

Síťová nastavení na konzolách Nintendo Switch jsou pod Nastavení systému > Internet z hlavní obrazovky. Přepínač Nintendo Nastavení systému ikona je kruhová, která vypadá jako ozubené kolo. Přístup k těmto nastavením vám umožní připojit Nintendo Switch k internetu a opravit různé problémy s Wi-Fi a stahováním. FAQ

 • Co ztratím, když resetuji nastavení sítě?

  Když resetujete nastavení sítě, přijdete o informace týkající se způsobu připojení k internetu, sítím a dalším zařízením. Obnovení sítě v systému Windows 10 vrátí všechna propojená síťová adaptéry na tovární nastavení, zatímco resetování síťových nastavení na iPhonu odstraní všechny předchozí informace o Wi-Fi, mobilních sítích a VPN.

 • Kdy mám obnovit nastavení sítě?

  Obnovení nastavení sítě může pomoci vyřešit řadu problémů s internetem a připojením. Vzhledem k tomu, že tento krok odstraní informace související se sítí, je rozumné nejprve vyzkoušet několik dalších oprav, jako je restartování zařízení a restartování modemu a routeru.

 • Co jsou nastavení síťového serveru proxy?

  Nastavení síťového proxy se vztahuje na proxy servery, které fungují jako prostředník mezi sítí a internetem. Proxy servery skrývají interní IP adresy a hrají zásadní roli v ochraně firewallů pro firmy a organizace.