Skip to content

Co jsou Nintendo Amiibo?

8 de Červenec de 2021
whatisamiibo 5af7679bba61770036091b03

Amiibo je řada figurek hraček od Nintendo, které lze použít k odemknutí funkcí v mnoha hrách pro několik různých platforem Nintendo. Sbírání postav je zábavné, protože jsou věrným znázorněním milovaných postav videohry. Ale jsou také funkční. Díky vestavěné technologii mohou hračky amiibo interagovat s podporovanými videohrami, což umožňuje přenos dat do az různých herních systémů, včetně Nintendo Switch, Wii U a nového Nintendo 3DS.

Jak Amiibo funguje?

Každé amiibo (množné číslo: „amiibo“) je tvarováno tak, aby vypadalo jako postava z videohry, a obsahuje skrytý vysokofrekvenční identifikační čip (RFID). Když hráč naskenuje čip RFID uvnitř amiibo pomocí kompatibilního systému Nintendo, systém rozpozná, o jaké amiibo se jedná, a bude podle toho jednat. Specifické efekty se u jednotlivých her liší. Některé hry, jako Super Smash Bros., umožnit hráčům ukládat informace do svého amiibo, což jim umožňuje přizpůsobit postavy, ukládat data a vzít si s sebou uložený obsah pro hraní na konzolách přátel. Většina her a amiibo interaguje v kapacitě jen pro čtení. To znamená, že konzole skenuje amiibo a řekne hře, o jaký druh amiibo jde, ale v amiibo nedělá žádné změny. V těchto případech skenování amiibo obvykle odemkne postavu, vzhled, úroveň nebo udělí nějaký typ zvláštního efektu.

Je Amiibo vyžadováno k hraní her Nintendo?

Amiibo jsou navrženy tak, aby vylepšovaly hry Nintendo, ale nejsou nutné. Některé hry vám mohou být snazší, pokud máte správné amiibo. Například skenování Mario amiibo při hraní Super Mario Odyssey na Nintendo Switch poskytuje imunitu vůči poškození po dobu 30 sekund. Skenování amiibo princezny broskve poskytuje srdce oživující život. Skenování amiibo Mario, Bowser nebo Peach odemkne speciální svatební kostýmy. (Tyto kostýmy lze také odemknout splněním herních cílů.) Když budete mít po ruce správné amiibo, může vám to dát výhodu, ale pokud to neuděláte, nic vám neunikne. Jediná hra, která k fungování vyžaduje amiibo, je Crossing zvířat: Festival Amiibo.

Které systémy Nintendo spolupracují s Amiibo?

Amiibo byl poprvé představen pro Wii U, ale platforma je kompatibilní s jakýmkoli Nintendo Switch, Wii U nebo New Nintendo 3DS. To znamená, že pokud máte Mario amiibo z éry Wii U, bude fungovat také s Nintendo Switch. Amiibo také není regionálně uzamčené, což znamená, že můžete používat amiibo z Japonska, Evropy nebo Severní Ameriky bez ohledu na typ systému Nintendo, který máte. Skenery amiibo pro každou kompatibilní konzoli Nintendo najdete na následujících místech:

 • Wii U – Na GamePadu.
 • Nintendo Switch – V pravém Joy-Conu a také ve volitelném ovladači Pro Controller.
 • Nové Nintendo 3DS a 3DS XL – Na spodní dotykové obrazovce.

Starší systémy Nintendo mohou být kompatibilní s přidáním příslušenství pro čtečku blízké komunikace (NFC):

 • Nintendo 3DS a 3DS XL – Vyžaduje bezdrátovou čtečku NFC, kterou lze zakoupit samostatně.
 • Nintendo 2DS – Používá stejnou bezdrátovou čtečku NFC jako 3DS.

Které hry fungují s Amiibo?

Zde jsou některé z nejpopulárnějších her Nintendo Switch, které fungují s amiibo. Tento seznam můžete použít k výběru svého prvního amiibo, nebo si můžete prohlédnout úplný seznam her kompatibilních s amiibo Nintendo.

 • Elder Scrolls V: Skyrim – Zelda amiibo poskytuje speciální výbavu na téma Zelda, zatímco nesouvisející amiibo poskytuje další kořist zdarma.
 • Super Mario Odyssey – Mario, Peach a Bowser svatební oblečení amiibo poskytují odpovídající kostýmy ve hře. Mnoho dalších amiibo ocenění oblečení.
 • Fire Emblem Warriors – Jakýkoli amiibo související s Fire Emblem poskytne herní zbraně a předměty. Chrom a Tiki amiibo poskytují speciální odměny.
 • Legend of Zelda: Breath of the Wild – Wolf Link, Zelda 30. výročí a Breath of the Wild amiibo – to vše dává zvláštní odměny. Ostatní nesouvisející amiibo dávají menší odměny.
 • Kirby Star Allies – Vyberte Kirby, King Dedede, Meta Knight a Waddle Dee amiibo odemkněte ilustrační kousky a předměty.
 • Splatoon 2 – Můžete ukládat data do libovolného amiibo série Splatoon. Pearl a Marino amiibo odemykají své oblečení.

Přítomnost postavy v dané hře není zárukou, že související amiibo bude s touto hrou fungovat.

Jaké jsou různé druhy Amiibo?

Většina amiibo jsou malé sběratelské figurky, ale některé mají různé podoby. Ve skutečnosti jsou karty NFC nalezené v figurkách amiibo tak malé, že je lze umístit do hracích karet. Amiibo má formu:

 • Figurky
 • Hrací karty
 • Snídaňové cereální krabice
 • Plyšové hračky

Bez ohledu na to, jakou formu má amiibo, všichni používají stejnou technologii RFID a fungují stejně.

Jak vzácné jsou Amiibo a co se stane, když vám chybí?

Vzácnost amiibo se liší od jednoho k druhému a závisí na tom, kolik jich bylo vyrobeno. Mnoho amiibo je limitované edice, což znamená, že jsou vyráběny pouze na krátkou dobu, což vytváří nedostatek a živý trh z druhé ruky. Zatímco vášniví sběratelé mohou mít přehled o vydáních amiibo, průměrní hráči si s tím nemusí dělat starosti. Pokud hráč zmešká nákup speciální edice Super Mario Odyssey seriálu Mario, nebude moci využít bezplatné odemčení kostýmu Mario ve smokingu. Stále však bude možné odemknout kostým dosažením cíle ve hře. Za mnoha okolností hra umožní hráči naskenovat jakoukoli verzi konkrétní postavy a získat stejnou výhodu. Například skenování a Super Smash Bros. nebo Classic Mario amiibo v Super Mario Odyssey nabízí stejný bonus nezranitelnosti jako skenování a Super Mario Odyssey série Mario amiibo.