Skip to content

Co potřebujete vědět o herních ovladačích pro Android

3 de Srpen de 2021
stratus xl controller e7c256a567bb4df99084a58696867c99

Pokud jste hráč, jednou z velkých výhod, které má Android oproti iOS, je bohatší podpora herních ovladačů. Přestože iOS má oficiální standard ovladače, většina gamepadů je drahá a podpora je často omezená. V systému Android je ale podpora řadičů mnohem rozšířenější. Zde je to, co potřebujete vědět o používání herních ovladačů v operačním systému Google.

Standardy ovladače Android

Jedním z důvodů této dynamiky trhu je to, že oficiální podpora pro řadiče byla zavedena v systému Android ve verzi 4.0, Ice Cream Sandwich. Podpora je tak dobře integrovaná, že můžete svůj telefon nebo tablet ovládat pomocí kompatibilního ovladače. Neexistuje žádný zvláštní sankční orgán, který by vyžadoval, aby ovladač fungoval s Androidem, například s licencí Made for iPhone od společnosti Apple. To znamená, že ovladače mohou být levnější, protože každý může vytvořit ovladač kompatibilní s Androidem.

Možnosti zařízení

Jeden z nejlevnějších herních ovladačů iOS od MSRP je 49,99 $ SteelSeries Stratus. Můžete si koupit mnoho levnějších pro Android. Ve skutečnosti ovladače Bluetooth pro Android fungují přes protokol zařízení Human Interface Device, takže mohou pracovat i s počítači, i když kompatibilitu můžete považovat za trochu podezřelého. Mnoho ovladačů Bluetooth pro Android nefunguje s jejich analogovými joysticky na počítačích. Ale přesto můžete obecně očekávat, že budou fungovat na Androidu. Pokud máte kabelový ovladač kompatibilní s Xbox 360 nebo Xinput, můžete jej obecně použít s telefonem nebo tabletem. Pro většinu zařízení Android potřebujete to, co je známé jako USB hostitelský kabel abyste mohli zapojit zástrčku USB-A v plné velikosti do portu micro-USB v telefonu nebo tabletu. Ale mnoho, ne -li všechny, nejlepších herních ovladačů pro PC by mělo fungovat na Androidu, pokud máte správné adaptéry. Chaotická povaha Androidu, kde výrobci často používají různé vylepšení a funkce na OS, které Google neprogramoval, znamená, že jakékoli jednotlivé zařízení může, ale nemusí fungovat. Ale mnoho zařízení, která se shodují se standardy Google, by měla fungovat.

Zařízení pro jiné platformy

Otevřená povaha Androidu znamená, že můžete na svém telefonu nebo tabletu Android dokonce používat gamepady jako dálkové ovládání Wii, DualShock 3 a DualShock 4. Pokud máte DualShock 4, zvažte nákup chytrého klipu, abyste mohli telefon snadno používat na horní straně ovladače. SteelSeries vyrábí vysoce kvalitní ovladače, včetně SteelSeries Stratus XL pro Windows a Android. Pokud jste multiplatformní hráč, možná by stálo za to si toto zařízení vyzkoušet. Nejen, že podporuje Android, ale také podporuje Xinput v systému Windows, což mu poskytuje širokou kompatibilitu s hrami podporujícími ovladače. Stratus nemá klip, který by jej držel k telefonu, takže jej musíte použít s tabletem nebo televizním přijímačem. Pokud hledáte dobrou možnost rozpočtu, iPega vyrábí několik ovladačů, které fungují dobře. Mají také některé exotické možnosti, včetně těch s touchpady pro ovládání myší na ovladači. Existuje také obzvláště vzácná možnost: ovladač, který ve skutečnosti podporuje tablet a umožňuje vám jej držet v rukou místo opření o stůl nebo připojení k televizi. Může to být trochu široké, ale pokud jste zvyklí na ovladač tabletu Wii U, mělo by vám to fungovat dobře.

Hry podporující ovladače

I když existují stovky her, které podporují ovladače, včetně stříleček z pohledu první osoby, jako např Dead Trigger 2, jako jsou akční RPG Svéhlavé dušea závodní hry jako Riptide GP2, podpora je občas omezená. Mobilní vývojáři se často zaměřují na iOS a méně si uvědomují možnosti Androidu.