Skip to content

Cortana nefunguje? 8 způsobů, jak to rychle opravit

6 de Červenec de 2021
cortana 5b579fe74cedfd004bdf0193

Cortana je virtuální asistentka společnosti Microsoft, která je integrována do systému Windows 10. Uživatelé Cortany pravidelně hlásili problémy s tím, že Cortana nereaguje na „Hey Cortana“, Cortana chybí na hlavním panelu a Cortana připomenutí nefunguje. Ať už je důvod jakýkoli, existuje několik oprav, které můžete vyzkoušet, když Cortana nefunguje. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10.

Příčiny toho, že Cortana nefunguje v systému Windows

Důvody, proč Cortana nebude fungovat v systému Windows, mohou zahrnovat:

 • Cortana je v nastavení systému Windows zakázána.
 • Mikrofon je deaktivován.
 • Rušení antivirovým programem nebo jiným procesem.

Cortana ještě nedokáže rozpoznat všechny jazyky a váš počítač dokáže rozpoznat pouze jazyky, pro které je nakonfigurován.

Jak opravit Cortanu nefunguje ve Windows 10

Zkuste tyto kroky v uvedeném pořadí, dokud Cortana nebude fungovat normálně:

 1. Zapněte Cortanu a nakonfigurujte mikrofon. Ujistěte se, že je Cortana povolena a správně nakonfigurována v nastavení systému.

 2. Vyzkoušejte mikrofon. Pokud váš mikrofon nefunguje, Cortana nemůže reagovat na příkazy, takže se ujistěte, že je audio vstup připojen, povolen a ignorován.

 3. Restartujte Windows. Pokud jste nedávno začali mít problémy s inteligentním asistentem, restartování počítače může problém vyřešit zavřením všech procesů, které by mohly rušit Cortanu.

 4. Zkontrolujte aktualizace systému Windows. Microsoft má k dispozici aktualizace k opravě známých problémů s Cortanou. Pomocí služby Windows Update zkontrolujte, zda máte nejnovější verzi operačního systému.

 5. Zakažte antivirový software. Jsou známy nekompatibility s Cortanou a některými antivirovými programy. Pokud je problém vyřešen deaktivací softwaru, zvažte jeho odinstalování a použití programu Windows Defender.

 6. Opravte nabídku Start systému Windows. Pokud Cortana nefunguje, často nefunguje ani nabídka Start systému Windows 10. Proto řešení jednoho problému pravděpodobně vyřeší druhý.

 7. Přeinstalujte Cortanu. Pokud žádná z výše uvedených možností nefunguje, přeinstalujte Cortanu pomocí zvýšené výzvy PowerShellu. Zadejte následující příkaz a počkejte na dokončení procesu: Get-AppxPackage – AllUsers Microsoft.Windows.Cortana | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register „$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml“}

 8. Resetujte počítač. Windows 10 má funkci resetování, která vám umožní uchovat vaše osobní soubory při obnovení systému Windows do původního stavu. Pokud žádná z výše uvedených možností nefunguje, zkuste čistou instalaci systému Windows. Přeinstalování systému Windows způsobí ztrátu všech souborů a softwaru nainstalovaného v počítači, proto si zálohujte soubory, které si chcete ponechat.