Skip to content

Další informace o digitálních fotoaparátech Canon

7 de Červenec de 2021
canon 24 70mm 2 8 l series lens with 5d mark ii 458643481 5bfa0af846e0fb008369dd7d

Společnost Canon je již mnoho let jednou z nejlepších společností ve světě digitálních fotoaparátů, vedená svými známými řadami PowerShot a EOS. V roce 2020 společnost Canon ovládla více než 45 procent globálního trhu digitálních fotoaparátů. Zde je krátký pohled na Canon, jeho historii a aktuální nabídku.

Historie společnosti Canon

Společnost Canon byla založena v roce 1937 v japonském Tokiu. Canon má několik společností po celém světě, vedených společností Canon USA ve Spojených státech se sídlem v Huntingtonu, NY Prvním digitálním kompaktním fotoaparátem Canon byl RC-701, jehož výroba byla ukončena v roce 1986. Od svého založení v oblasti digitálního fotoaparátu arena, Canon vyrobil stovky různých modelů digitálních fotoaparátů, včetně slavné řady fotoaparátů PowerShot zaměřených na začátečníky. Společnost Canon je lídrem v oboru s několika různými inovacemi produktů SLR (jednooké zrcadlovky), včetně:

  • První zrcadlovka s integrovaným čipem počítačové procesorové jednotky (CPU): model AE-1 v roce 1976.
  • První zrcadlovka s automatickým ostřením a elektronickým ovládáním celého systému: model Canon EOS 650 v roce 1987.
  • První digitální zrcadlovka nabízející záznam videa ve vysokém rozlišení: 5D Mark II v roce 2008.

Dnešní nabídky Canon

Společnost Canon v současné době prodává fotoaparáty DSLR, zrcadlové fotoaparáty, fotoaparáty point-and-shoot a tiskárny pro okamžité fotoaparáty.

DSLR

Řada fotoaparátů DSLR společnosti Canon se skládá z modelů Rebel, jejichž cena se obvykle pohybuje od přibližně 450 do více než 1 000 dolarů. Na horním konci modelů DSLR společnosti Canon jsou fotoaparáty na vyšší úrovni, které jsou hybridními fotoaparáty, které překlenují most mezi spotřebitelskými a profesionálními zařízeními. Ty se pohybují kdekoli mezi 2 500 až 8 000 USD.

Zaměřte a střílejte

Společnost Canon nabízí spotřebitelům vysoce kvalitní modely typu point-and-shoot, které se pohybují od modelů PowerShot v rozmezí 300 až 500 USD až po špičkové modely PowerShot, které stojí až 1 000 USD. Je známo, že tato zařízení produkují vynikající kvalitu obrazu s rychlou úrovní výkonu.

Mirrorless

Bezzrcadlové fotoaparáty jsou kompaktní fotoaparáty s výměnnými objektivy s digitálním zobrazovacím systémem. Kombinují funkčnost point-and-shoot s profesionální kvalitou. Bezzrcadlové fotoaparáty Canon se pohybují v rozmezí od 500 do 1 000 dolarů, přičemž modely vyšší třídy dosahují 5 000 dolarů.

Instant Camera Printers

Canon má také řadu okamžitých fotoaparátů s přenosnými tiskárnami, které připomínají fotoaparáty Polaroid. Tyto kamery jsou oblíbené u dospívajících a dospívajících a pohybují se od 50 do 100 USD.

Související produkty

Společnost Canon rovněž nabízí kompaktní fotografické tiskárny, fotografické inkoustové tiskárny, velkoformátové inkoustové tiskárny, digitální videokamery, fotografické skenery, filmové skenery a skenery negativů. Některé špičkové fotografické tiskárny Canon jsou velmi působivé a jsou schopny tisknout až o velikosti 13 až 19 palců. Společnost Canon prodává na svých webových stránkách mnoho doplňků pro digitální fotoaparáty pro své modely, včetně objektivů, baterií, síťových adaptérů, nabíječek baterií, blesků, paměťových karet, dálkových ovladačů, tašek na fotoaparáty a mnoha dalších položek.