Skip to content

Designové prvky blahopřání

2 de Srpen de 2021
GettyImages 534332762 58df0d955f9b58ef7eeda4c7

Přání je obecně jednoduchý dokument – skládaný papír s textem nebo obrázky na přední straně a zprávou uvnitř. Ačkoli existují variace, většina pohlednic má typické rozložení. S horním nebo bočním skládáním je přední, vnitřní rozprostření (obvykle pouze poloviční) a zadní.

Přední

Obal nebo přední strana karty může být fotografie, pouze text nebo kombinace textu a obrázků. Přední strana karty je tím, co zpočátku upoutá pozornost a udává tón (vtipný, vážný, romantický, hravý) pro kartu.

Uvnitř zprávy

Některá přání jsou uvnitř prázdná a vy napíšete osobní zprávu. Jiní mohou prohlásit „Všechno nejlepší k narozeninám“ nebo „Sezónní pozdravy!“ Mohla tam být báseň, citát nebo pointa vtipu, který začínal na přední straně. Vnitřek karty může opakovat grafiku zepředu nebo mít jiné obrázky. Vnitřní zpráva se obvykle zobrazuje na pravé straně otevřené boční skládací karty s prázdnou levou stranou. Na horní skládací kartě je vnitřní obsah obecně na dolním panelu.

  • Další vnitřní panely. Spíše než standardní skládaná karta s předním krytem a zprávou uvnitř obsahují některé pohlednice více panelů složených jako trojnásobná brožura. Mohou mít akordeonové záhyby nebo záhyby, které pojmou více textu a obrázků.
  • Další vnitřní stránky. Některé blahopřání mohou být jako malé brožury k podání rozšířené zprávy nebo k vyprávění příběhu. Některá přání jsou vyrobena pomocí počítačového softwaru a vytištěna na papír formátu Letter složený tak, aby vytvořil čtvrtnásobnou kartu, takže veškerý tisk je na jedné straně rozloženého listu papíru.

Zadní

Na komerčně vyráběných blahopřáních je na zadní straně karty uveden název společnosti s blahopřáním, logo, upozornění na autorská práva a kontaktní informace. Při vytváření vlastních blahopřání můžete chtít uvést své jméno a datum nebo osobní razítko nebo logo. Může být také ponecháno prázdné.

Volitelné součásti

  • Klapky/Windows. Přání jakékoli velikosti může mít vysekaná okénka s klopami nebo bez nich, která zakrývají/odhalují části vnitřku karty.
  • Vyskakovací okna/karty. Některé pohlednice mohou mít vyskakovací prvky nebo záložky, které příjemce zatáhne, aby odhalil zprávu nebo způsobil pohyb částí karty.
  • Ozdoby. Přání vytvořená ručně nebo na počítači mohou mít stuhu, kouzla, třpytky nebo jiné položky, které nejsou součástí papírové karty.
  • Zvuk. Některé karty obsahují zvuk pomocí vestavěného mechanismu, který přehrává hudbu nebo mluví, když příjemce kartu otevře.