Skip to content

Digitální pasy mohou čelit bezpečnostním rizikům

1 de Červenec de 2021
GettyImages 1087436530 cda56f3241f94b56861fa822711f0298

Klíčové jídlo

  • Apple údajně pracuje na technologii, která by umožňovala bezpapírové pasy.
  • Někteří odborníci tvrdí, že digitální pasy čelí překážkám v ochraně soukromí a bezpečnosti.
  • Uživatelé musí důvěřovat velkým technologickým společnostem, jako je Apple, aby bezpečně ukládaly své digitální informace.
Pas, který používáte k překročení mezinárodních hranic, by mohl být brzy digitální, ale odklon od papírových dokumentů přichází s riziky ochrany soukromí, říkají odborníci. Nová patentová přihláška společnosti Apple ukazuje, že společnost pracuje na výrobě pasů, které jsou zcela digitální. Software s podrobnostmi o aplikaci, který by mohl zajistit, že osoba, která drží iPhone s digitálním ID, je skutečným vlastníkem. Krádež ID však není jediným problémem digitálních dokumentů. „Když nasadíte zcela digitální bezpapírový pasový systém, změní se celý model ohrožení,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Attila Tomaschek, výzkumník webu ProPrivacy. „Rozšířený globální systém digitálních pasů by přirozeně zahrnoval obrovské množství osobních údajů o cestujících, včetně jmen, dat narození, čísel pasů, fotografií, cestovních informací atd. Taková citlivá data mohou být pro kyberzločince neuvěřitelně cenná, takže jakýkoli digitální pasový systém velmi atraktivní cíl pro hackery. “

Všechno jde digitálně

USA již vydávají pasy s čipem uvnitř, který obsahuje stejné informace jako papírový dokument. Dalším přirozeným krokem je zcela digitální pas a ten, který se kromě cestování očkuje u těch, kteří byli očkováni proti COVID-19, říkají pozorovatelé. Společnost Apple se již dlouho snaží nahradit vaše hotovost, kreditní karty, peněženku a fotoaparát iPhony, uvedl v e-mailovém rozhovoru Victor Kao, technologický analytik v poradenské společnosti RSM. Digitalizace vládních ID, včetně řidičských průkazů, pasů a dokonce i knihovních karet, by mohla nabídnout ještě větší pohodlí. „Stejně jako při procházení internetu by digitální pas mohl zanechat digitální strouhanku tam, kde jste byli.“ „Vyjmutím fyzického pasu se vyhnete riziku ztráty [it] zatímco cestujete nebo je odcizeno, což by mohlo vést ke krádeži identity, „řekl.„ Digitální pasy vytvářejí transakci bez tření při cestování ze země do země. „Spolu s pohodlím však přichází riziko. Uživatelé musí důvěřovat velkým technologiím společnosti jako Apple bezpečně ukládají své digitální informace. „Stejně jako při procházení internetu může digitální pas zanechat digitální strouhanku tam, kde jste byli,“ řekl Kao. „Zní to nevinně, ale když tyto údaje porovnáte se sledováním polohy „geo-tagging, digitální peněženky, příspěvky na sociálních médiích, sdílení jízd a aplikace sociálních médií, najednou jste právě otevřeli možnosti toho, co o vás lidé nebo dokonce vládní agentury vědí.“

Cestující na obličeji s maskou na letišti a při pohledu na letový řád.

Překážky zavádění digitálních pasů nejsou na konci společnosti Apple, řekl Kao. „Zátarasy leží na druhé polovině rovnice: vládní systémy ověřování a ověřování,“ dodal. „Aby digitální pasy fungovaly, předpokládá se, že každý suverénní stát a stát má technologickou infrastrukturu a páteř podporující proces digitálního ověřování.“

Lepší než papír?

Ne každý souhlasí s tím, že digitální pasy představují bezpečnostní riziko. Smartphony se systémem Android a iOS „mají robustní mechanismy pro bezpečné ukládání pověření způsoby, které nelze získat pomocí hardwarových bezpečnostních modulů odolných proti neoprávněné manipulaci a šifrování, které nelze reálně prolomit,“ Mike Joyce, manažer pro inovace a inženýrství společnost Theorem, řekl v e-mailovém rozhovoru. Digitální pasy je na rozdíl od papírových téměř nemožné zfalšovat, uvedl v e-mailovém rozhovoru Vinny Lingham, generální ředitel softwarové firmy Civic. Jeho firma vyvinula technologii, o které tvrdí, že může vyhledávat informace v digitálním pasu, aniž by vyžadovala všechna podkladová data. „Například byste se mohli„ zeptat “peněženky, pokud byl jejím držitelem občan USA, a mohla by potvrdit ano nebo ne, aniž byste odhalili další informace,“ řekl Lingham. „Aby digitální pasy fungovaly, předpokládá se, že každý suverénní stát a stát má technologickou infrastrukturu a páteř podporující proces digitálního ověřování.“ „Je to také bezpečnější, protože jakmile je k digitálnímu pasu připojeno rozpoznávání obličeje, nemůžete obrázek nahradit fyzickým pasem.“ Nedávné snahy o vytvoření cestovního pasu COVID ukazují, že technologie je připravena na digitální cestovní pasy, uvedla v e-mailovém rozhovoru Laura Hoffnerová, šéfka štábu firmy zabývající se kybernetickou bezpečností Concentric. „Hlavní překážkou je důvěra,“ řekl Hoffner. „Obzvláště pokud jde o COVID, celá pandemie byla natolik polarizující, že jakékoli digitální řešení bude mít jen těžko získat důvěru veřejnosti. Primárním způsobem, jak toho dosáhnout, je umožnit jednotlivci kontrolu nad tím, kdo k jakým informacím přistupuje. a jak často. “