Skip to content

Váš iPhone může být brzy schopen přijímat přímé platby

19 de Květen de 2023
GettyImages 1125579833 94484a6385ad48f881de0c9383d3ad41

Zdá se, že Apple možná pracuje na způsobu, jak používat váš iPhone k přijímání přímých plateb, a mohl by být dostupný někdy v roce 2022.

BloombergMark Gurman hlásí, že Apple plánuje nabídnout novou službu, která by vašemu iPhonu umožnila přijímat platby přímo, spíše než jen provádět platby. Podle Gurmana se koncept vyvíjí od roku 2020 a pravděpodobně bude využívat stejný čip pro komunikaci v blízkém poli (NFC), který se již používá pro Apple Pay.

Jak zdůrazňuje Gurman, zatímco iPhony dokázaly nějakou dobu fungovat jako způsob platby prostřednictvím služeb jako Apple Pay, přijímání plateb vyžaduje externí terminál – něco jako zásuvné zařízení Square nebo čtečku kreditních karet připojenou přes Bluetooth. Tato nová funkce, jakmile bude k dispozici, umožní uživatelům přijímat platby přiložením kreditní karty (nebo iPhonu) na zadní stranu iPhonu.

Žena pomocí smartphonu a pomocí bankovní karty doma

Není jisté, zda tato nová funkce bude či nebude fungovat jako součást Apple Pay a bude tak konkurovat jiným platebním terminálům třetích stran, nebo zda bude fungovat se stávajícími poskytovateli mobilních terminálů. Apple zatím odmítl možnou funkci jakkoli komentovat. Bez jakéhokoli potvrzení od společnosti Apple neexistuje způsob, jak s jistotou zjistit, kdy (nebo zda) bude tato funkce dostupná. Gurmanovy zdroje se však domnívají, že se může objevit v softwarové aktualizaci „v nadcházejících měsících“, možná spolu s iOS 15.4, ale to je také pouhá spekulace.