Skip to content

Nová zařízení Galaxy jsou vyrobena z recyklovaných rybářských sítí

8 de Červenec de 2023
samsungplastic1 5dccbbf9686049788aa909488a1cb7f6

Samsung plánuje ve svých produktech používat recyklované plasty z vyřazených rybářských sítí, počínaje svými nadcházejícími zařízeními Galaxy. Podle oznámení Samsung přišel na způsob, jak přeměnit vyřazené oceánské plasty – v tomto případě rybářské sítě – na nový materiál, který může použít k výrobě komponent pro budoucí zařízení. To je v souladu s programem Samsung Galaxy for the Planet, který byl oznámen v srpnu 2021 a jehož cílem je zlepšit jeho udržitelnost a minimalizovat dopad na životní prostředí.

„Nyní i v budoucnu společnost Samsung začlení přepracované plasty vázané na oceán do celé naší produktové řady,“ uvedl Samsung v oznámení, „počínaje našimi novými zařízeními Galaxy, která budou představena 9. února na Unpacked.“ Zatím nespecifikovalo, jaká budou tato nová zařízení Galaxy, ale existují silné indikátory, že Galaxy S22 by mohl být součástí této sestavy. Podrobnosti o tom, na jaké komponenty se tento recyklovaný materiál používá nebo jak se vyrábí, jsou stále nejasné. Oznámení také uvádí, že dotyčné „oceánské plasty“ pocházejí z oblastí do 50 km (31 mil) od břehů komunity, kde chybí účinné nakládání s odpady. Neuvádí však, zda se plasty ze vzdálenějších oblastí oceánu budou sbírat či nikoli.

Dvě ženy sbírající odpadky na pláži

Nemusí to být první pokus Samsungu o použití recyklovaných materiálů ve svých produktech, ale přesto to vypadá jako velký krok. Pokud bude program Galaxy for the Planet pokračovat v tempu, můžeme do roku 2025 také očekávat další změny, jako například žádné plasty v budoucích mobilních obalech a nulový odpad na skládkách.