Skip to content

Do některých telefonů Pixel je k dispozici nová funkce nahrávání hovorů

20 de Březen de 2023
GettyImages 1272703029 5bdbc5d872be4208b5355579dfc3661e

Nahrávání hovorů v aplikaci Google Phone je konečně k dispozici pro majitele Pixelů po celém světě. uživatel Twitteru Jay Prakash sdílené snímky obrazovky funkce. Před použitím je třeba jej povolit v nastavení aplikace telefonu. Po jeho zapnutí se v uživatelském rozhraní objeví tlačítko Nahrávání při volání nebo přijímání hovoru. K dispozici je také možnost automaticky smazat nahrávky po určité době (7 dní, 14 dní, 30 dní nebo nikdy).

Google přidal nativní nahrávání hovorů do aplikace Telefon v dubnu 2020, ale podle 9to5Google bylo z velké části omezeno na telefony Nokia a Xiaomi. Je také omezeno na země a oblasti, kde je nahrávání hovorů legální. Jeden 9to5Google spisovatel neviděl možnost nahrávat hovory na svůj telefon například ve Velké Británii, ale kolega spisovatel k ní má přístup ve Francii. V USA se zákonnost nahrávání hovorů liší podle toho, kde žijete. Některé státy vyžadují souhlas všech účastníků hovoru, než jej budete moci nahrát, zatímco jiné vám umožňují nahrávat, dokud se konverzace účastníte. Podle stránky podpory Google jsou účastníci hovoru upozorněni, že jsou nahráváni ještě před zahájením hovoru.

Nativní funkce nahrávání hovorů v aplikaci Google Phone

Majitelé pixelů mohou zkontrolovat, zda mají funkci nahrávání hovorů otevřením aplikace Telefon a klepnutím na Nastavení > Nahrávání hovorů. Jejich zařízení musí používat Android 9 nebo vyšší a mít nainstalovanou nejnovější verzi aplikace Telefon.