Skip to content

Dokončení 3D vykreslování: Třídění barev, Bloom a efekty

10 de Září de 2021
GettyImages 1037303842 f17610e61bb94070908f377c4a97218d

Jakmile dokončíte úpravy 3D vykreslování, finální fáze následného zpracování se zaměří na gradaci barev a přidání efektů objektivu. Tyto pokyny platí pro 3D vykreslování ve Photoshopu, ale stejné techniky lze použít s GIMP, Lightroom nebo jakýmkoli jiným softwarem pro úpravu grafiky.

Zavolejte svůj kontrast a hodnocení barev

Experimentujte, abyste se seznámili s různými vrstvami úprav Photoshopu (jas/kontrast, úrovně, křivky, odstín/sytost, vyvážení barev atd.). Nastavovací vrstvy jsou nedestruktivní, takže byste se nikdy neměli bát zatlačit věci tak daleko, jak je to možné. Jedním z našich oblíbených řešení pro hodnocení barev je nástroj gradient, což je skvělý způsob, jak přidat kontrast teplých/studených barev a harmonizovat paletu barev.

Lightroom má spoustu možností a předvoleb pro fotografy, ke kterým vám Photoshop nedal přístup. Stejně tak pro Nuke a After Effects.

Jak přidat efekt Light Bloom

Efekt světelného květu dodává scéně dramatický dopad. Funguje to dobře pro interiérové ​​záběry s velkými okny, ale tuto techniku ​​lze opravdu rozšířit na jakoukoli scénu, kde opravdu chcete, aby z obrazovky vyskočily malé skvrny světla.

 1. Vytvořte duplikát svého renderu.

  Duplicitní vrstva ve Photoshopu

 2. Umístěte jej na horní vrstvu kompozice a poté přejděte na obraz > Úpravy > Úrovně.

  1631290457 82 Dokonceni 3D vykreslovani Trideni barev Bloom a efekty Úpravy> Úrovně.“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-18″ >

 3. Přetáhněte oba posuvníky doleva, dokud nebude celý obrázek kromě zvýraznění černý.

  Posuvníky výstupní úrovně ve Photoshopu

 4. Změňte režim vrstvy na Překrytí.

  Změňte režim vrstvy na Překryv.

 5. Jít do Filtr > Rozmazat > Gaussovské rozostření a vrstvu trochu rozmazat.

  1631290457 397 Dokonceni 3D vykreslovani Trideni barev Bloom a efekty Rozostření> Gaussovské rozostření“ class=“lazyload“ id=“mntl-sc-block-image_1-0-30″ >

 6. Upravte vrstvu Neprůhlednost zmenšit efekt podle svých představ.

  Upravte krytí vrstvy ve Photoshopu

Přidejte chromatickou abberaci a vinětaci

Chromatická aberace a vinětace jsou formy zkreslení objektivu, které jsou způsobeny nedokonalostmi v reálných fotoaparátech a objektivech. Protože CG kamery nemají žádné nedokonalosti, chromatická aberace a vinětace nebudou v renderu přítomny, pokud je nepřidáte sami. Je běžnou chybou přejít přes vinětaci a chromatickou aberaci, ale při nenápadném použití dokážou zázraky. Chcete -li tyto efekty vytvořit ve Photoshopu, přejděte na Filtr > Korekce objektivu a hrajte si s jezdci, dokud nedosáhnete efektu, se kterým jste spokojeni.

Korekce objektivu ve Photoshopu

Přidejte šum a film

Zrno může dát vašemu obrazu velmi filmový vzhled a pomůže prodat váš obrázek jako fotorealistický. Existují určité záběry, kde hluk nebo zrno nemusí být na místě, takže pokud se chystáte pro super čistý vzhled, je to něco, co možná budete chtít vynechat.

Přidejte šum ve Photoshopu