Skip to content

Dostupnost linky digitálního účastníka

7 de Říjen de 2021
home network switch with free dsl port 157617773 5a20c18ada27150037072639

Služba vysokorychlostního internetu Digital Subscriber Line se rozšiřuje do mnoha oblastí, ale pokrytí DSL je omezené, a proto není z technických důvodů dostupné všude. Použijte speciální nástroj nazývaný vyhledávač DSL nebo vyhledávač DSL a zjistěte, zda je DSL ve vaší oblasti k dispozici.

Zkontrolujte dostupnost DSL

Chcete-li zjistit, zda je DSL ve vašem místě k dispozici, zadejte dané místo nebo místní telefonní číslo z dané oblasti do online služby vyhledávání DSL.

 • Allconnect: Zadejte adresu, na kterou chcete přijímat služby, a získejte seznam poskytovatelů DSL.
 • BroadBandNow.com: Zadejte své PSČ a porovnejte ceny poskytovatelů v okolí.
 • FCC.gov: Federální komunikační komise má nástroj pro pevné širokopásmové nasazení, který identifikuje poskytovatele kolem konkrétní adresy, doplněný o poslední zaznamenané maximální rychlosti stahování a odesílání.
 • HighSpeedInternet.com: Toto je další možnost, jak najít poskytovatele internetu DSL ve vaší oblasti.

Tyto online služby hlásí stav internetových služeb ve vaší oblasti a jsou obvykle přesné. Funkce a ceny, které vidíte, však nemusí být stoprocentně správné. Po nalezení společnosti, která dodává DSL do vaší oblasti, se vždy informujte u poskytovatele o další podrobnosti. Pokud vyhledávání DSL indikuje, že služba není ve vašem okolí k dispozici, je možné, že služba byla vytvořena nedávno, například za posledních několik týdnů. Nástroj pro vyhledávání DSL také nemusí mít ve své databázi menší společnost, v takovém případě jej při vyhledávání neuvidíte. Ve většině případů můžete také nejprve určit společnost a poté pomocí jejich webových stránek zjistit, zda nabízejí DSL, kde žijete.

 • Verizon: Klikněte na Zkontrolujte dostupnost tlačítko vedle některého z plánů na této stránce, abyste zjistili, zda Verizon nabízí DSL ve vaší oblasti. Stačí zadat PSČ, kam chcete získat přístup k DSL.
 • CenturyLink: Pokud si myslíte, že chcete DSL od CenturyLink, klikněte na tento odkaz a zadejte svou adresu do textového pole, abyste zjistili, zda vám mohou poskytovat internetové služby.
 • Frontier Communications: Pomocí vyhledávacího nástroje poskytovatele služeb Frontier zjistěte, zda si můžete koupit DSL v místě, kde žijete.
 • Kinetic by Windstream: Na požádání zadejte svoji adresu a vyhledávání vám ukáže, zda je DSL na vaší adrese volbou.
 • Fusion Connect: Prohlédněte si webové stránky a zjistěte, jaké služby jsou k dispozici v místě vašeho bydliště – ethernetové, DSL, kabelové nebo širokopásmové podnikové vlákno.

Kvalifikace linky pro DSL

Aby byla vaše služba způsobilá pro službu DSL, musí být kvalifikovaná poskytovatelem služby. Toto je proces, který poskytovatel a jeho technici dokončují při registraci do služby. Několik technických omezení může zabránit vašemu bydlišti v kvalifikaci pro DSL.

Omezení vzdálenosti

Technologie DSL je citlivá na vzdálenost. Vaše bydliště se musí nacházet v určité vzdálenosti (obvykle asi 18 000 stop nebo 5 kilometrů) od centra místní telefonní společnosti – nazývaného ústředna nebo veřejná ústředna. Ve výjimečných případech může mít váš soused za rohem nárok na DSL, ale nejste kvůli tomuto omezení vzdálenosti. Toto omezení je také důvodem, proč se lidé žijící ve venkovských oblastech nemohou přihlásit k odběru služeb DSL.

Kvalita linky

Některé technické detaily nízké úrovně mimo vaši kontrolu určují, zda je telefonní linka dostatečně kvalitní pro podporu DSL. Mezi ně patří existence zatěžovací cívky. Zatěžovací cívka je malé elektrické zařízení, které zlepšuje schopnost linky přenášet lidský hlas. Telefonní společnosti v průběhu let instalovaly tato zařízení na linky, aby zlepšily kvalitu svých služeb. Zatěžovací cívky fungují efektivně na nízkých (hlasových) frekvencích, ale nepříznivě ovlivňují vysoké (data DSL). Služba DSL obecně nefunguje přes zátěžové cívky.

Dostupnost šířky pásma pro DSL

Šířka pásma sítě, kterou získáte s DSL, závisí na telefonním zapojení poskytovatele služeb. Čím delší je linka mezi vaším bydlištěm a centrem poskytovatele služeb, tím menší šířku pásma může DSL podporovat. Stejně tak jeho tloušťka (měřič drátu) může ovlivnit výkon – váš soused v bloku proto může mít rychlejší (nebo pomalejší) připojení k internetu DSL. Níže je uvedena maximální šířka pásma Asymmetric Digital Subscriber Line dostupná pro stahování přes internet na základě délky telefonního vedení. Datové rychlosti jsou poskytovány v jednotkách kilobitů za sekundu.

 • 8 448 kb / s při 9 000 stopách nebo méně
 • 6 312 kb / s až 12 000 stop.
 • 2 048 kb / s až 16 000 stop.
 • 1544 kb / s až 18 000 stop.

S rostoucí délkou telefonního kabelu klesá dostupnost šířky pásma DSL jak pro nahrávání, tak pro stahování. Výše uvedený příklad je založen na zapojení měřidla 24; výkon dále klesá, pokud je na smyčce vodič o rozměru 26.