Trh pro čtečky elektronických knih se značně vyvinul od počátků, kdy byla zařízení prémiovými zařízeními a cena za obsah byla výrazně nižší než u tištěných knih, až po dnešek, kdy aplikace zobrazují e-knihy zdarma a cenový model elektronických knih již neprokazuje stejná disciplína snižování cen.
Na co je třeba si dávat pozor při nákupu použité E-čtečky
Než si koupíte použité zařízení, zvažte následující tipy.
- Je pravděpodobné, že na hardware již nebude poskytována záruka, takže pokud se pokazí týden po jeho zakoupení, výrobce pravděpodobně nepomůže s opravami.
- Protože baterie mají omezený počet cyklů, očekávejte, že je vyměníte dříve, než za nový model.
Některé elektronické čtečky nemají uživatelem vyměnitelnou baterii
- Ujistěte se, že jsou součástí dodávky všechny kabely. Některé z nich jsou patentované a je těžké je najít, pokud narazíte na to, že je musíte kupovat samostatně.
- Prodejce může inzerovat bezplatné knihy jako předem načtené, ale pokud se nejedná o veřejné tituly, nejsou ve skutečnosti vaše. Například si nebudete moci znovu stáhnout e-knihy Kindle, protože budou vázány na konkrétní účet Amazon.
- I když můžete mít štěstí a najít prodejce, který omylem skončil se dvěma elektronickými čtečkami současné generace, nebo potřebují prodat věci, aby vydělali cash-flow, je pravděpodobné, že si koupíte technologii, která je o generaci nebo dvě za současnými schopnostmi .
- Někdy elektronické čtečky prodávají na e-Bay více než nové verze u maloobchodníků, takže porovnejte aktuální ceny (může to být kvůli mezinárodním kupujícím, kteří si tento model nemohou koupit ve své vlastní zemi, přidanému příslušenství, nedostatku obzvláště populárních model nebo lidé, kteří se snaží vyhnout placení daně z prodeje).