Skip to content

Efekt výřezu textu ve Photoshop Elements

5 de Říjen de 2021
001 use the photoshop marquee tool 1697604 d4155750bcac416e9345759e63933ea6

Ve Photoshopu můžete na tvary a fotografie použít více efektů. Můžete však také použít některé z těchto stejných nástrojů s textem, protože program považuje písmena za více tvarů, které můžete upravit. Skvělý efekt, který můžete vytvořit, je trojrozměrný, ve kterém se text zdá být vyražen z jiné služby. Zde je návod, jak to udělat. Tyto pokyny platí pro Photoshop Elements 15 a novější a Photoshop CS5 a novější. Některé položky nabídky a příkazy se mohou mezi verzemi lišit.

Jak vytvořit výřez textu ve Photoshopu

Obecným procesem vyřezávání písmen ve Photoshopu je vytvoření textu a jeho následné odstranění, aby prosvítala nižší vrstva. Co dělat?

 1. Vytvořte nový dokument ve Photoshopu.

 2. Vytvořte novou vrstvu plné barevné výplňové vrstvy tak, že přejdete na Vrstva > Nová vrstva výplně > Jednobarevná.

 3. Do pole. Zadejte název nové vrstvy název textové pole a klikněte OK. Novou vrstvu nemusíte pojmenovávat, ale může vám usnadnit její sledování.

  Nové dialogové okno Layer ve Photoshopu se zvýrazněným tlačítkem OK

 4. Vyberte barvu pro novou vrstvu a klikněte OK.

  Okno pro výběr barvy ve Photoshopu se zvýrazněným tlačítkem OK

 5. Vyberte nástroj Horizontální typ masky kliknutím na Textový nástroj a poté kliknutím na zadejte nástroj masky v panelu nástrojů. V závislosti na vašem návrhu můžete místo toho použít Nástroj pro vertikální typ masky. Můžete také použít klávesovou zkratku T vyberte nástroj Text a stiskněte Shift+T procházet různými možnostmi.

  Photoshop na Macu se zvýrazněným nástrojem Horizontal Type Mask Tool

 6. Klikněte do dokumentu a napište nějaký text.

  Dokument ve Photoshopu se zvýrazněným textem

 7. Zvýrazněte text a vyberte jej a vyberte tučné písmo a velkou velikost písma. Až budete s výběrem typu spokojeni, klikněte na zatržítko nebo stiskněte Enter/Return aplikovat.

  Nabídka písma a velikosti textu ve Photoshopu

 8. lis vymazat na klávesnici „vyrazte“ výběr textu z horní vrstvy, pak Zrušit výběr nebo použijte příkaz klávesnice Ctrl+D. Pokud se při pokusu o odstranění výběru zobrazí chybová zpráva, zkontrolujte, zda není vrstva výplně uzamčena a zda jste vybrali sekci „maska“ (čtverec na pravé straně vrstvy).

  Textový úder ve Photoshopu

 9. Chcete -li efekt dokončit, přidejte a vrhat stín do textové vrstvy. Vyberte vrstvu výplně a poté klikněte na Efekty nabídku v dolní části okna vrstev a vyberte Vrhat stín. Tuto možnost najdete také na stránce Vrstva > Styl vrstvy > Vrhat stín.

  Photoshop na Macu se zvýrazněnou možností Vržený stín

 10. Upravte nastavení v nabídce tak, abyste dosáhli požadovaného efektu. Klikněte OK pokračovat. Cílem Drop Shadowu je ukázat nadmořskou výšku. V tomto případě stín dodá textu reliéfní efekt. V každém případě by vaším cílem měla být jemnost. Čím výše je předmět vrhající stín nad povrch, tím je na okrajích větší a slabší (neprůhlednost). V některých verzích aplikace Photoshop můžete na prvek v dokumentu kliknout a přetáhnout jej a přesouvat místo pomocí posuvníků v nabídce. Nastavení se upraví automaticky.

  Nabídku Drop Shadow se zvýrazněným tlačítkem OK

 11. Chcete -li vytvořit jinou barvu pozadí, vyberte Plechovka barvy kliknutím na něj v nabídce nástrojů nebo pomocí klávesové zkratky G.

  Photoshop na Macu se zvýrazněným nástrojem Paint Bucket

 12. Klikněte na Barva popředí vyberte novou barvu. Klikněte OK zachránit.

  Výběr barev popředí Výběr barvy se zvýrazněným tlačítkem OK

 13. Vybrat Vrstva pozadí a klikněte kdekoli na dokument pomocí Nástroj kbelík s barvou změnit barvu.

  Photoshop na Macu se zvýrazněnou vrstvou Pozadí

 14. Nyní jste dokončili efekt děrování textu.