Skip to content

Existují adaptéry USB na Ethernet pro širokopásmové modemy?

8 de Červenec de 2021
EthernetCable 5a95e266ae9ab8003745cb7c

Adaptér USB na Ethernet je zařízení, které může poskytovat rozhraní mezi připojením USB a připojením Ethernet. Jsou užitečné v situacích, kdy jedno zařízení má pouze port USB a druhé má pouze port Ethernet.

Různé porty

Pokud by tyto dva mohly být spojeny dohromady, umožnilo by to zařízení USB přímo komunikovat se zařízením Ethernet. To může být vyžadováno, pokud dva nesdílejí podobný port připojení. Jedním z příkladů, kde by takové nastavení bylo užitečné, je řešení DSL nebo kabelového modemu, který poskytuje pouze jeden port USB pro připojení k domácí síti a nikoli port Ethernet. Pokud staršímu širokopásmovému routeru, přepínači nebo počítači chybí USB a má pouze ethernetový port, řešením by byl adaptér USB na Ethernet.

Existují?

Připojení modemu pouze USB k síťovému zařízení pouze pro Ethernet nefunguje. Existují kabely adaptéru USB na Ethernet, které spojují port USB s portem Ethernet RJ-45. Tyto síťové kabely spojují dva počítače, ale aby správně fungovaly, je třeba ke správě konce USB použít speciální síťové ovladače. V počítači lze tyto ovladače nainstalovat prostřednictvím operačního systému jako každý jiný. Taková situace však není u modemů USB možná, protože těmto typům zařízení chybí univerzální výpočetní možnosti. Jediným scénářem, kdy se modem USB může připojit k zařízení Ethernet, je, pokud adaptér speciálně vyrobil výrobce modemu. Potom by poskytl modemu potřebné softwarové komponenty pro navázání připojení. To by muselo probíhat buď prostřednictvím aktualizace firmwaru, nebo nějakým vestavěným mechanismem v adaptéru.