Skip to content

Google odhalil cenu Pixel 6 a datum vydání

14 de Březen de 2023
google pixel 6 release date unveiled 486e6a9e86f5478dbec92fe4ee865999

Google v úterý konečně odhalil Pixel 6 a Pixel 6 Pro a také podrobnosti o datu vydání a ceně chystaných zařízení. Google také plně odhalil design každého zařízení a rozebral hlavní funkce a hardware telefonu.

Pixel 6 a Pixel 6 Pro budou k dispozici u hlavních amerických operátorů od 28. října, přičemž předobjednávky na nové smartphony budou zahájeny v úterý. Pixel 6 bude začínat na 599 dolarech, zatímco Pixel 6 Pro bude začínat na 899 dolarech. Obě nová zařízení mají podobný design a budou využívat Google Tensor, první systém společnosti Google na čipu (SoC). Čip je navržen tak, aby co nejlépe využil systémy umělé inteligence (AI) společnosti Google, aby zahrnoval lepší překlad, přizpůsobení a zabezpečení. Pixel 6 a Pixel 6 Pro budou dodávány se systémem Android 12, který má nový systém přizpůsobení Material You společnosti. Tento nový systém umožňuje uživatelům přizpůsobit si své zařízení více než předchozí verze operačního systému Android a pracuje ruku v ruce s Google Tensor, aby byl váš telefon „unikátně váš“.

Google Pixel 6 směrem dolů na povrchu

Pokud jde o samotný hardware, Google také aktualizuje fotoaparát na nových telefonech Pixel. Pixel 6 i Pixel 6 Pro budou obsahovat 1/1,3palcový snímač na zadní straně. Google říká, že nový senzor nyní zachytí až o 150 % více světla ve srovnání s primárním fotoaparátem na Pixel 5. Oba telefony budou také obsahovat nový ultraširoký objektiv s většími senzory. Na Pixel 6 Pro umožní teleobjektiv až 4x optický zoom a 20x zoom s funkcí Pixel’s Super Res Zoom. Obě zařízení budou také obsahovat funkci Quick Tap to Snap, novou možnost, která vám umožní rychle pořizovat fotografie a videa pro Snapchat. Kromě toho Google spouští novou předplatitelskou službu s názvem Pixel Pass, která umožní kupujícím Pixel získat nový telefon spolu s přístupem k dalším funkcím za měsíční cenu. Předplatitelé pak budou mít možnost upgradovat telefony po dvou letech.