Skip to content

Google Patches Android Security Risk, Update Now

6 de Červenec de 2021
Android in the mist 56a6ab6a3df78cf7728fa207

Proč na tom záleží

Toto není typická bezpečnostní oprava, ale ta, která obsahuje několik chyb klasifikovaných jako kritické. Okamžitě aktualizujte zařízení Android na nejnovější verzi.

Nezapomeňte co nejdříve aktualizovat zařízení Android na nejnovější bezpečnostní opravu. Existují tři kritické chyby, které řeší (a další čtyři méně kritické).

Detaily: Bezpečnostní chyba, která si získává největší pozornost, je známá jako MediaTek-su od vývojářů Androidu a CVE-2020-00069 od Google. Samotná chyba umožňuje útočníkům získat přístup root k vašemu zařízení Android, aniž by museli odemykat bootloader, uvádí blog Sophos Naked Security. Zatímco MediaTek sám říká, že tuto chybu zabezpečení opravil v květnu 2019, skupina vývojářů pro Android XDA konstatuje, že v divočině existují miliony zařízení Android, která od společnosti opravu neobdržela, a možná nikdy.

Ještě více: Mezi další závažné chyby v aktualizaci patří ty v rámci médií, který zpracovává kameru, zvuk a video. Ty umožňují vzdáleným útočníkům přístup k mediálním kodekům vašeho zařízení. Mezi další chyby patří chyby zabezpečení, které se nazývají „zvýšení oprávnění“, což může uživateli, který není vaším operačním systémem, umožnit vyšší přístup v operačním systému, než by měl být povolen.

Sečteno a podtrženo: Pokud jsme to řekli jednou, řekli jsme to tisíckrát: udržujte svá zařízení aktualizovaná pomocí nejnovějších aktualizací. To zahrnuje iOS, Android, Windows, macOS, Linux a všechna vaše inteligentní domácí zařízení. Není důvod to nedělat.

Přes: Forbes

Staňte se odborníkem na zabezpečení systému Android