Skip to content

High Pass filtr

7 de Červenec de 2021
MicrophoneRedBacgroundGetty 57d6cf9a3df78c58336e857f

A horní propust umožňuje průchod vysokých frekvencí, ale snižuje nebo zeslabuje frekvence pod prahovým bodem.

Jak zvukové reproduktory používají filtry High-Pass

Vysokofrekvenční filtr se používá v audio systému, který umožňuje průchod vysokých frekvencí při filtrování nebo snižování nízkých frekvencí. Vysokofrekvenční filtr se používá například u malých reproduktorů k odstranění basů. V mnoha případech jsou tyto filtry zabudovány do reproduktoru, ale v některých propracovanějších nastaveních reproduktorů pro kutily může být k systému připojena jednotka vysokofrekvenčního filtru.

Jak High-Pass filtry fungují s mikrofony

Některé značky mikrofonů obsahují volitelný filtr. Tato zařízení, obvykle určená pro záznam vyšší třídy, automaticky blokují zvuky pod určitým hertzovým hodnocením. Tato nastavení jsou užitečná při nahrávání na místech, jako jsou kancelářské budovy nebo sklady, kde systém HVAC udržuje nízké rachoty. Tyto filtry zachycují signál a eliminují nos. Je lepší zachytit dobrý zvuk, než opravit špatný zvuk při následném zpracování. Mikrofon s integrovaným filtrem poskytuje lepší kvalitu zvuku než normální mikrofon, který byl po ukončení relace nahrávání algoritmicky opraven.

Jak používat filtry High-Pass při úpravách zvuku

V nástrojích, jako je Audacity, filtr horní propusti, který se aplikuje na tvar vlny, simuluje hardwarový filtr. Tlumí zvuk pod danou prahovou hodnotou.

Určete frekvenci v hertzích a postupnou frekvenci v decibelech na oktávu. Audacity pak tlumí relativní objem (dB) signálu se zvyšující se intenzitou, čím dále pod prahovou frekvencí leží signál. Mnoho prostředí pro úpravy zvuku obsahuje podobné funkce.

Jak fungují filtry High-Pass

High-pass filtr (stejně jako jeho bratranec, dolní propust) používá nějakou techniku ​​k eliminaci nebo snížení vstupu pod určitou prahovou hodnotu. Neexistuje žádný konkrétní způsob, jak to funguje.

Graf toho, jak decibely odpadávají pomocí vysokofrekvenčního filtru

Některé filtry nabízejí pevnou čepičku, která účinně umlčí hluk pod prahovou hodnotou, zatímco jiné zužují signál pod určitým bodem.