Skip to content

Hledání sdílených složek Windows

12 de Srpen de 2021
GettyImages 599138444 593b1a3a5f9b58d58a8ed67e

V systému Microsoft Windows lze složky sdílet v síti, takže stolní počítače a notebooky mají přístup k souborům v těchto složkách bez fyzického přístupu k počítači, kde jsou složky uloženy. Při sdílení složky dokumentů nebo videí může kdokoli s přístupem otevírat, upravovat, ukládat a případně mazat soubory a složky, pokud to oprávnění umožňují. Pokyny v tomto článku platí pro Windows 10, Windows 8 a Windows 7.

Jak najít sdílené složky Windows

Seznam nejjednodušších způsobů, jak najít seznam sdílených složek v síti, je použít Průzkumník souborů (Windows 10) nebo Průzkumník Windows (Windows 8 a Windows 7).

  1. Přejít na Windows Vyhledávání a vyhledejte „Síť“ nebo otevřete Windows Průzkumník souborů, jděte do Složky podokně a vyberte Síť.

  2. Vyberte počítač se sdílenými složkami, které chcete procházet. Ve starších verzích systému Windows otevřete Celá síť a vyberte Síť Microsoft Windows vidět akcie.

  3. Jakékoli sdílené sdílené složky systému Windows, které jsou v tomto počítači nastaveny, se zobrazí v levém podokně. Pokud nejsou zobrazeny žádné položky, není nic sdíleno. Složky zobrazené v tomto okně jsou propojeny se sdílenými složkami.

Obsah složky je stejný jako na sdíleném počítači. Cesty ke složkám se však mohou lišit, pokud osoba, která data sdílela, zvolila jedinečný název sdílené položky. Například cesta MYPC Files s dvojitými zpětnými lomítky ukazuje na složku v počítači MYPC, ale skutečná cesta ke složce v tomto počítači je C: Backup 2018 Files .

Použijte příkaz Net Share

Pomocí příkazu net vyhledejte umístění sdílených souborů, včetně sdílených pro správu. Do příkazového řádku zadejte příkaz net share, aby se zobrazil název sdílené složky, který lze použít pro přístup ke sdílené položce, plus prostředek, což je skutečné umístění sdílené složky. Akcie se znakem dolaru ($) na konci názvu jsou administrativní akcie, které by neměly být upravovány. Kořen každého pevného disku, složka ovladače tisku a C: Windows jsou ve výchozím nastavení sdíleny jako sdílené položky pro správu. Sdílené položky pro správu můžete otevřít pouze prostřednictvím název+$ syntaxe s pověřeními správce, například MYPC C $ nebo MYPC ADMIN $.