Skip to content

Hrajte Zork online zdarma

7 de Červenec de 2021
zork online game 1a255e16d5974c9c962aa13d9f9e789a

Zork je textová interaktivní adventura, která byla napsána na konci 70. let. Co mu chybí v grafice, vykompenzuje to v bohaté dějové linii a tajemství nejen zápletky, ale také snahy přijít na to, jak hrát hru. Dospělým se vrátí vzpomínky na rané hraní, a zatímco děti by se tím mohly nejdříve nudit, snadno se záhadou začnou zajímat a začnou při řešení hry používat své dovednosti řešení problémů. Pokračujte v čtení, abyste zjistili, jak hrát Zork, a několik tipů a triků, které vám pomohou hru dokončit. Hledáte další retro hry? Vyzkoušejte originální Pacman.

Jak hrát Zork

Hrajte na iFiction Zork I: The Great Underground Empire. Jelikož se jedná čistě o textovou hru, musíte si přečíst text na obrazovce, abyste pochopili, co dělat v celé hře.

Náš návrh, jak nejprve přistupovat k této hře, je jen vyzkoušet některé textové příkazy. Zadejte, co si myslíte, že by byla normální odpověď na otázky a komentáře, které vám byly položeny a předloženy ve hře. Zadejte příkaz a stiskněte Enter na klávesnici jej zadejte. Dostanete buď odpověď, která má pro příběh smysl, něco vtipného, ​​nebo odpověď se zprávou jako „Nerozumím tomu.“ Zde je několik užitečných příkazů:

  • INVENTÁŘ – poskytuje seznam položek, které máte
  • DÍVEJ SE – popisuje vaše okolí
  • N – Přesune vás na sever (použijteEatd. pro další směry)
  • DIAGNOSTIKOVAT – řekne vám o vašich úrazech
  • DOSTAT nebo VZÍT – odeberte položku a přidejte ji do svého inventáře
  • ČÍST – Přečte slova napsaná na položce

Níže je uveden odkaz na mnoho dalších příkazů Zork. Měli byste si uvědomit, že online existuje mnoho variant této hry, takže i když některé příkazy budou fungovat pro jednu hru, pro jinou nemusí fungovat. Jeden příklad lze vidět v této verzi iFiction v tom, že nemůžete uložit a obnovit svůj pokrok, i když jiné verze Zorku na jiných webech mohou tyto příkazy velmi dobře podporovat.

Zorkské tipy a triky

Pokud se při hraní ocitnete trochu zaseknutý (což je zcela přijatelné vzhledem k tomu, jak se liší od ostatních online her), podívejte se na tento seznam příkazů Zork. Doufejme, že se tím uvolníte a vrátíte se do hry. Existuje spousta příkazů pro pohyb a také položky jako upustit, otevřeno, házet, dostatatd. za interakci s věcmi, se kterými se setkáte. Pokud zjistíte, že jste se opravdu zasekli, nahlédněte do tohoto průvodce Zorkem. Nezničte však zábavu; žádné prohlížení, dokud nejste opravdu zaseknutí!

Myšlenky na Zorka

Miluji to. Vzpomínám si, že jediným typem počítačových her, ke kterým jsem měl přístup, byla textová dobrodružství, takže Zork mi přináší spoustu vzpomínek. Také příběh je fantastický. Do této hry bylo vloženo několik skutečných myšlenek a lásky a ukazuje se to. Rozhodně to však není vhodné pro každého, zejména pro kohokoli, kdo je zvyklý hrát grafické hry. S pouhým textem, a tedy nulovou grafikou, a se skutečností, že poté musíte hru číst jako neustále se měnící knihu, vyžaduje hraní více úsilí než vizuální hry, které vyžadují jen několik ovládacích prvků. Nicméně, s tím, co bylo řečeno, možná si můžete odpočinout od svého běžného stylu her a zjistit, jak zábavná může být Zork.