Skip to content

Hry pro iOS pro fanoušky Walking Dead

17 de Září de 2021
TWD6 Sonequa Gallery 1624 V3 1 56a5320e3df78cf77286d9c8

Po desetiletích strádání na okraji se kultura zombie v posledních několika letech skutečně dostala do hlavního proudu. Mohlo by být snadné vystopovat tuto moderní renesanci nemrtvých v knihách, jako je World War Z, ale pokud existuje jedna věc, která z nás všech může udělat zombie mrtvé na mozek, je to televize. Je tedy jen vhodné, že americká láska k zombie je nejvýraznější při sledování AMC’s The Walking Dead, podle stejnojmenné komiksové série Roberta Kirkmana. Zatímco televizní show vám může poskytnout zábavu se zombie apokalypsou po dobu 60 minut týdně, mobilní hra vám umožní bojovat s hordou, kdykoli se nálada dotkne vaší fantazie. S ohledem na to vřele podporujeme následujících sedm her, které se perfektně hodí pro fanoušky Walking Dead s iPhonem nebo iPadem.

The Walking Dead: Země nikoho

The Walking Dead: No Man’s Land umožňuje hráčům vybudovat si vlastní tým přeživších, když prohledávají svět kolem sebe a snaží se žít jen jeden den. Hra se zde hodně podobá nesmírně populární franšíze XCOM společnosti 2K, která žádá hráče, aby při navigaci v sérii misí utráceli akční body za pohyb a útok, přičemž různé typy přeživších mohou provádět různé útoky. Jen málo věcí v tomto post-apokalyptickém světě je tak uspokojivých, jako když se postavíte do řady zombie a použijete lovcovu pušku k jejich řetězu jediným výstřelem. Mezi misemi si hráči vybudují tábor a pomocí rádia najdou další (a doufejme, že silnější) přeživší, aby se připojili k jejich řadám.

The Walking Dead: Road to Survival

The Walking Dead: Road to Survival

The Walking Dead: Road to Survival je založen spíše na komiksu než na televizním pořadu a vypráví příběh o transformaci Phillipa Blaka z příchodu Woodburyho s čerstvou tváří do kriminálně šíleného guvernéra města. Tato hra se většinou zaměřuje na tahové boje, přičemž smrtící vlny zombie se po každém tahu blíží vaší partě hrdinů. Je tu také prvek PVP a příležitost pro hráče postavit si vlastní Woodbury, protože jaká by to byla zábava žít v pustině zamořené zombie, kdybyste čas od času nemohli přepadnout sousední město kvůli zdrojům?

The Crossing Dead

The Crossing Dead

Uvězněna někde mezi parodií a poctou je The Crossing Dead, fanouškovská hra, která vzdává hold Walking Dead i Crossy Road. A zatímco tento popis tančí nebezpečně blízko ke každému dalšímu klonu Crossy Road, The Crossing Dead chytře přidává zbraně a spoustu zombie k zabití. Tyto požadavky vyžadují od hráče různé strategie, což dělá z The Crossing Dead větší evoluci než nestydatého napodobitele.

The Walking Dead Pinball

The Walking Dead Pinball

Jediná hra, která by měl se umístily na vrcholu tohoto seznamu je série The Walking Dead Telltale, ale v době psaní tohoto článku již hra není k dispozici v App Storu. Naštěstí stále existuje pinball spin od Zen Studios, což nám dává poslední spojení s protagonisty Lee a Clementine. The Walking Dead pinball, který nabízí jeden stůl, odráží příběh první sezóny hry Telltale, reprodukuje klíčová místa a nabízí mise, kde si vyberete, kdo žije a kdo umírá. To je těžká věc pro hru se dvěma ploutvemi a stříbrnou koulí.

Rebuild 3: Gangs of Deadville

Rebuild 3: Gangs of Deadsville

Přežití není jen o bodnutí zombie do obličeje; jde také o plánování do budoucna. Dobrý vůdce ví, jak delegovat, a nebojí se najmout správný tým a poslat ho bojovat vaše bitvy. Rebuild 3 kombinuje správu přeživších s městskou budovou a vyzývá hráče, aby odvážně vedli lidstvo do jeho další éry … … většinou posláním dalších chudých schmucků na zombie jídlo. Na rozdíl od předchozích her Rebuild budete mít na výběr mezi zážitkem v reálném čase nebo tahem. Jistě byste to mohli vzít v klidu a přemýšlet o každém pohybu – ale není to tak, že byste měli čas přemýšlet o skutečné budoucnosti zombie.

Nezabito

Nezabito

Se správným množstvím palebné síly lze vyřešit jakýkoli problém se zombie. Unkilled je nejnovější hrou od tvůrců hry Dead Trigger, která loví zombie, a dává hráčům více než dost těžkých zbraní, se kterými lze pracovat. Stačí namířit a vystřelit. Obsahování zombie moru je věc, kterou musíte udělat jednu kulku najednou.

The Walking Dead: Assault

The Walking Dead Assault

Jedna z prvních her Walking Dead v App Store je také jednou z nejlepších. The Walking Dead: Assault se odehrává na začátku příběhu, během Rickova útěku z nemocnice. The Walking Dead: Assault je strategická hra v reálném čase založená na světě Kirkmanových komiksů, doplněná o černobílou estetiku. Po původním vydání v roce 2012 se zdá, že budoucí kapitoly (jak bylo slíbeno v nabídce „Více epizod“) se v tuto chvíli pravděpodobně neuskuteční, a to je škoda, protože to, co najdete v první kapitole, je naprosto fantastické.