Skip to content

iMovie 10 Nástroje pro úpravu videa

4 de Srpen de 2021
WelcometoiMovie 0c4d544837c24c038aac84c7ba9e3793

iMovie 10 pro Mac nebo iOS je výkonný nástroj pro tvorbu videa, který vám umožní snadno vytvářet vlastní filmová mistrovská díla, která můžete sdílet. Abyste z iMovie dostali maximum, zde je několik důležitých nástrojů pro úpravy a efekty, které posunou vaše projekty na další úroveň. iMovie vyžaduje macOS 10.15.6 nebo novější. Pokud používáte iMovie na zařízení iOS, budete potřebovat iOS 14.0 nebo novější.

iMovie Video efekty a editační nástroje

iMovie nabízí řadu nástrojů pro úpravy, které mění vzhled vašich videozáznamů. Mnoho z těchto nástrojů najdete prostřednictvím jejich ikon v pravém horním panelu nástrojů na obrazovce, zatímco jiné jsou přístupné z hlavní nabídky. Vyberte klip nebo klipy a poté vyzkoušejte tyto nástroje k celkovému vylepšení projektu:

Vyvážení barev

Vybrat Vyvážení barev opravit případné problémy s barvami. Vybrat z Auto k automatickým opravám, Match Color, Vyvážení bílé, nebo Vyvážení tónu pleti.

Chcete -li vyřešit jakékoli problémy s barvami, vyberte položku Vyvážení barev.

Korekce barev

Vybrat Korekce barev pro další úpravu barvy.

Výběrem možnosti Korekce barev můžete barvu dále upravit.

Oříznutí

Vybrat Oříznutí vybrat z různých možností oříznutí obrázku, včetně Ořízněte a vyplňte a Ken Burns.

Vyberte Oříznutí a vyberte si z různých možností oříznutí obrázku

Stabilizace

Vybrat Stabilizace a poté vyberte možnost Stabilizujte roztřesené video nebo Opravte roletu ke snížení zkreslení pohybu.

Vyberte Stabilizace a poté vyberte Stabilizovat roztřesené video nebo Fix Rolling Shutter pro snížení zkreslení pohybu.

Objem

Vybrat Objem pro nastavení hlasitosti klipu nebo klipů.

Volbou Hlasitost upravíte hlasitost klipu nebo klipu.

Redukce šumu a ekvalizér

Vybrat Redukce šumu a ekvalizér ke snížení hluku na pozadí a změně nastavení ekvalizéru.

Vyberte Redukce šumu a Ekvalizér pro snížení hluku na pozadí a změnu nastavení ekvalizéru.

Rychlost

Vybrat Rychlost upravte možnosti rychlosti pro videoklip nebo klipy. Zrychlete klipy a během několika sekund můžete vyprávět dlouhý příběh nebo ukázat podrobný postup. Zpomalte klipy a jakékoli scéně můžete přidat emoce a drama. Kromě zpomalení, zrychlení a převrácení klipů umožňuje iMovie snadné přidávání zmrazených snímků nebo vytváření okamžitého přehrávání z jakékoli části vašeho videa. Tyto možnosti jsou také přístupné přes Modifikovat rozevírací nabídka v horní části obrazovky.

Výběrem možnosti Rychlost upravíte možnosti rychlosti pro videoklip nebo klipy.

Filtr

Vybrat Filtr k okamžitému použití různých klipových filtrů, včetně Black & White, Duotone, Raster a mnoha dalších. Tento nástroj vám také umožňuje vybírat z různých zvukových efektů, včetně Robot, Cosmic, Echo Delay a dalších.

Vyberte Filtr, abyste okamžitě použili různé filtry klipů

Zlepšit

Chcete -li do obrázku rychle přidat automatická obecná vylepšení, přejděte do nabídky Upravit a vyberte Zlepšit.

Přidejte do svého obrazu automatická obecná vylepšení pomocí nástroje Vylepšit

Přesné úpravy v iMovie

Většina nástrojů v iMovie je navržena tak, aby fungovala automaticky, a to je obvykle vše, co potřebujete. Někdy však budete chtít být opatrnější a na každý snímek videa použít přesnost. Přesný editor aplikace iMovie vám umožňuje upravit umístění a délku nebo přechody. Také vám umožní vidět celou délku klipu, abyste věděli, kolik vynecháte, takže můžete snadno upravit přiloženou část. K editoru iMovie Precision se dostanete z Okno Jídelní lístek.

Otevřete iMovie Precision Editor z nabídky Okno.

Přechod mezi iMovie a FCP X

V iMovie můžete provádět spoustu podrobných úprav, ale pokud se váš projekt opravdu zkomplikuje, budete mít jeho úpravy ve Final Cut Pro hladší čas. Naštěstí Apple usnadnil přesun projektů z jednoho programu do druhého. Z Soubor nabídku, vyberte Odeslat film do Final Cut Pro. Tím se automaticky zkopíruje váš projekt iMovie a videoklipy a vytvoří související soubory, které můžete upravit ve Final Cut. Jakmile jste ve Final Cutu, přesné úpravy jsou mnohem jednodušší a budete mít více možností pro úpravu videa a zvuku ve svém projektu.