Skip to content

Používání Facebooku k propagaci vašeho podnikání v oblasti grafického designu

11 de Říjen de 2021
hip businessman 530909042 59b7fe2003f40200100e4546

Facebook je účinný obchodní nástroj. Každý grafik může propagovat své podnikání na obrovské webové stránce nastavením, údržbou a propagací obchodní stránky, která se liší od osobního profilu.

Používání Facebook Business Pages

Profily Facebooku používají jednotlivci k socializaci, ale stránky na Facebooku používají firmy k:

 • Prezentujte svou firmu online
 • Oslovte nové zákazníky
 • Rozšiřte podnikání mimo místní oblast
 • Generovat prodej služeb
 • Vybudujte značku společnosti
 • Vytvořte mobilní rozbočovač
 • Spojte se se zákazníky pomocí aplikace Messenger, která je integrována s obchodními stránkami

Jak nastavit obchodní stránku

Stránky jsou označeny kategorií firmy, která má místo jména osoby název a má několik dalších funkcí souvisejících s obchodem. Pokud již máte účet na Facebooku, můžete rychle přidat stránku pro svou firmu. Protože je spojen s vaším osobním profilem, můžete novou obchodní stránku okamžitě propagovat všem svým přátelům a kontaktům. Pokud ještě nejste na Facebooku, můžete si vytvořit obchodní stránku a nový účet současně. Vytvoření stránky:

 1. Pokud již účet máte, klikněte na Strana pod Vytvořit ve spodní části levého panelu na vašem kanálu novinek na Facebooku. Pokud ještě nemáte účet, přejděte na obrazovku registrace na Facebooku a klikněte na Vytvořit stránku.

 2. Z uvedených možností vyberte kategorii pro svou stránku. Může si vybrat grafický designér Obchod nebo značka.

 3. Zadejte název stránky, vyberte kategorii a vyberte Pokračovat. Zadejte své kontaktní údaje a vyberte si Pokračovat znovu.

 4. Nahrajte profilovou fotografii a titulní fotografii. Otevře se vaše nová stránka.

Co zahrnout na vaši stránku na Facebooku

Pro grafické designéry je oblast fotografií na vaší obchodní stránce skvělým místem pro zahrnutí projekční práce. Vytvářejte různá portfoliová alba s příklady svých designových projektů. To umožňuje návštěvníkům vaší stránky vidět vaši práci. Stránku můžete také použít k přidání aktualizací o nedávných projektech a novinkách ve vaší firmě. Jedná se o jednoduchý, ale účinný nástroj, protože sledovatelé vaší stránky mohou vidět vaše aktualizace ve svých zpravodajských kanálech na Facebooku. Stránka vaší firmy může podporovat příspěvky od klientů a recenze vaší firmy. Přestože je Facebook užitečným nástrojem, otevírá lidem dveře k vyjádření vašeho podnikání, měli byste stránku pečlivě sledovat, abyste si byli jisti, že funguje ve váš prospěch.

Propagace vaší obchodní stránky

Firemní stránku může vidět kdokoli. Je otevřený veřejnosti – dokonce i lidem bez účtu na Facebooku – a nemá žádná omezení soukromí, která jsou k dispozici uživatelům Facebooku s osobními účty. Propagujte stránku jedním nebo všemi následujícími způsoby:

 • Pozvěte své stávající přátele na Facebooku, aby lajkovali nebo sledovali vaši firemní stránku.
 • Zveřejněte adresu URL své firemní stránky na svém webu, ve zpravodaji nebo na vizitkách.
 • Přidejte adresu URL obchodní stránky do svého e -mailového podpisu.
 • Povzbuďte své přátele a současné klienty, aby sdíleli vaši firemní stránku na Facebooku se svými přáteli.
 • Použijte Posílit příspěvek tlačítko na jednom z vašich obchodních příspěvků, abyste se dostali na kategorie lidí, které si vyberete na Facebooku. Jedná se o placenou propagaci, ve které nastavíte počet dní a rozpočet, který chcete utratit za propagaci konkrétního příspěvku.

Inzerce stránky vaší firmy

Placená reklama na síti Facebook je k dispozici ve formě reklam, které na webu vytvoříte a poté odešlete publiku, které si vyberete. Jste schopni cílit na lidi ve vaší lokalitě a lidi, kteří uvedli, že používají nezávislé grafiky. Pokud pracujete ve výklenku, můžete na něj cílit. Vaše reklama se zobrazí na postranním panelu cílové skupiny, kde každý, kdo na ni klikne, přejde přímo na vaši firemní stránku. Reklama běží, dokud není vyčerpán váš rozpočet. Můžete si vybrat jakýkoli rozpočet, který chcete, takže výdaje jsou zcela pod vaší kontrolou. Facebook poskytuje analytiku, abyste mohli posoudit úspěch vaší reklamy.