Skip to content

Informace o stabilizaci ve verzi 5.0.5 LibreOffice

5 de Červenec de 2021
HeroImagesLibreOffice5 56c33c4c3df78c0b1392c3b1

Nadace Document Foundation oznámila stabilní verzi LibreOffice 5 vhodnou pro implementaci v podnicích a organizacích: LibreOffice 5.0.5. LibreOffice je bezplatná, robustní alternativa k dražším kancelářským softwarovým balíčkům, jako je Microsoft Office. Zahrnuje textový procesor, tabulkový kalkulátor, prezentační program a další. To představuje pátou verzi nebo vydání v LibreOffice 5, což znamená, že je zpracováno mnoho hlavních chyb. To znamená, že by mohl být skvělý čas skočit do LibreOffice 5, pokud jste to ještě neudělali.

Co očekávat od této stabilní verze

Toto je „nehybná verze“, kterou již mnoho uživatelů LibreOffice chápe, že se liší od předchozích verzí, například „nová verze“. Pokud jste v tom, jak LibreOffice zavádí aktualizace, může být užitečné porozumět terminologii a plánu.

Nové a stabilizované funkce v této verzi

Nejlepší způsob, jak získat představu o tom, co je aktualizováno ve verzi 5.0.5, je navštívit výpisy komunitních příspěvků. Ty se označují jako protokoly změn. U této verze prohledejte RC1 i RC2. Další aktualizace: Web LibreOffice nadace Document Foundation Tady je další aktualizace komunity LibreOffice, nalezená ve výpisu z blogu The Document Foundation:

„Také jsme reorganizovali obsah, abychom zjednodušili navigaci. Nyní máme panel nabídek s následujícími položkami: Nadace (stanovy, finance a přidružení), Správa (orgány a historie nadace), Komunita, Certifikace, Získat pomoc (Profesionální podpora) a kontakty. Generální opravou webových stránek TDF jsme nyní zrekonstruovali všechny webové vlastnosti projektu. “

Jste v LibreOffice noví? Zde je návod, jak to zdarma vyzkoušet!

Jak již bylo zmíněno, LibreOffice je zdarma ke stažení, i když to plánujete pro mnoho strojů ve vaší organizaci. Přímé stažení najdete na oficiálních stránkách LibreOffice.

Poznámka k velkým nasazením softwaru

Přechod z jiných značek kancelářského softwaru na LibreOffice může být složitý, pokud se o něj bude usilovat ve velkém měřítku. Z tohoto důvodu vás The Document Foundation žádá, abyste využili její síť certifikovaných migračních profesionálů. Jedná se o konzultanty, školitele a další užitečné týmy, na které se můžete obrátit, abyste se vyhnuli co největšímu škytání. Najdete ji na webu odborné podpory LibreOffice (vyhledejte nabídky podpory profesionální úrovně 3). Pokud máte zájem o nastavení rozšířeného plánu podpory, podívejte se na možnosti dlouhodobé podpory LibreOffice.

Je LibreOffice opravdu zdarma?

The Document Foundation nabízí svůj software zdarma, ale žádá o podporu ty, kdo mohou. Zde je prohlášení z jejich blogu:

„Uživatelé LibreOffice, obhájci bezplatného softwaru a členové komunity mohou podpořit Nadaci dokumentů darem na adrese http://donate.libreoffice.org. Rovněž si mohou zakoupit zboží LibreOffice ve zcela novém obchodě s projekty: http: //documentfoundation.spreadshirt. síť/.“