Skip to content

Instalace písem pouze pro Photoshop

2 de Srpen de 2021
92783240 56a458815f9b58b7d0d68015

Grafičtí designéři nacházejí hodnotu v udržování velké knihovny písem, ale na počítačích se systémem Windows mnoho písem výrazně zpomaluje rychlost spouštění počítače. Podle návrhu Windows načte všechny nainstalované soubory písem. Když jich máte několik tisíc – vezměte si šálek kávy, zatímco čekáte na načtení plochy. Při stahování a instalaci písem do počítače je často instalujete pro použití v několika programech od Photoshopu po Microsoft Word. Zlepšete výkon svého počítače segregací písem, která budete používat pouze s produkty Adobe.

Správa písem pomocí Adobe Typekit

Licenční podmínky Adobe Typekit, což je standardní způsob správy písem s portfoliem aplikací Adobe Creative Cloud, zakazují používání souboru písem offline, pokud jste soubor nezakoupili přímo v jeho původní slévárně. Počítačový software Creative Cloud společnosti Adobe ukládá licencovaná, ale nezakoupená písma Typekit pouze do dočasné složky, a smaže je při zavření aplikací Adobe. Jako takový neexistuje žádný legální způsob přístupu k písmům Typekit na vašem místním počítači.

Instalace písem ve starších verzích aplikace Photoshop

Se staršími verzemi sady Adobe Creative Suite-předcházející Creative Cloud-byste ale většinu svých speciálních písem souvisejících s grafickým designem mohli nainstalovat do složky pouze pro Adobe, takže je Windows „neuvidí“, ale Adobe Photoshop ano, což znamená písma budou k dispozici v nabídkách Photoshopu, ale nebudou přístupná z jiných aplikací systému Windows (jiných výrobců než Adobe). Tento proces obchází automatické načítání souborů písem Windows při spuštění, čímž se zlepšuje výkon systému. Sbírky písem uložte zde na C: Program Files Common Files Adobe Fonts.

Když půjdete touto cestou, můžete mít ve Photoshopu a souvisejících aplikacích Creative Cloud k dispozici velkou sbírku písem, aniž byste museli obětovat výkon jejich instalací do adresáře Windows Fonts. Nevýhodou je, že načítání Photoshopu může trvat déle.