Skip to content

iOS 14 vybíjí baterie, odborníci říkají, že mohou pomoci

31 de Prosinec de 2022
iOS 14 vybiji baterie odbornici rikaji ze mohou pomoci

Klíčové věci

  • Nejnovější aktualizace iOS pro iPhone přináší chybu, která vyčerpává baterii.
  • Oficiální oprava řešení Apple zahrnuje vymazání vašeho iPhone a Apple Watch.
  • Odborníci mají tipy, jak snížit vybíjení baterie, včetně vypnutí některých funkcí.

Apple potvrdil, že jeho aktualizace iOS 14 zkracuje výdrž baterie pro některé uživatele, ale odborníci říkají, že existují věci, které můžete udělat, abyste tento problém snížili. Majitelé hlásí neobvyklé vybíjení baterie v poslední době po aktualizaci na iOS 14 a watchOS 7. Oficiální řešení tohoto problému v tuto chvíli zahrnuje vymazání vašeho iPhonu a Apple Watch, ale někteří odborníci tvrdí, že můžete také podniknout další kroky ke snížení spotřeby baterie. „První příčinou vybití baterie, kterou jsme identifikovali, bylo přidání widgetů na domovskou obrazovku iOS 14,“ uvedl v e-mailovém rozhovoru Colin Boyd, koordinátor pro outreach pro web srovnávače mobilních telefonů UpPhone. „Vzhledem k tomu, že widgety jsou tak aktivní součástí funkcí iPhonu, mohou každý den spotřebovat značné množství energie.“

Wipeout widgetu?

Chcete-li najít své widgety pro iOS, přejděte na domovskou obrazovku a přejeďte prstem doleva, říká Boyd. Dostanete se na stránku s několika widgety, které jsou dodávány s aktualizací iOS 14. Pokud zjistíte, že žádný z těchto widgetů nepotřebujete, stiskněte a podržte ten, který nepotřebujete, a potom klepněte na Upravit domovskou obrazovku když je dána možnost. Odtud odeberte všechny nepotřebné widgety klepnutím na ikonu mínus (-), která se zobrazí v levém horním rohu každého widgetu.

Vytočte výzkum

„Dalším novým přírůstkem do iOS 14, který využívá zbytečné množství baterie, je nastavení Research Sensor & Usage Data,“ řekl Boyd. „Tato funkce odesílá data o vašem používání iPhonu třetím stranám, aby jim pomohla sestavit průzkum soukromých informací uživatelů mobilních telefonů. Nemáte žádnou povinnost povolit této funkci sdílení vašich dat, proto doporučujeme ji vypnout.“ Chcete-li tuto funkci zastavit, otevřete Nastaveníklepněte Soukromía klepněte na Prozkoumejte data senzorů a použitířekl Boyd. Když se dostanete na novou stránku, přepněte přepínač označený Sběr dat ze senzorů a použití do vypnuté polohy.

Nabíjení smartphonu na stole

Dalším starým, ale skvělým trikem pro úsporu baterie je deaktivace Push Mail. „Když je nastaveno Push, aplikace Mail vašeho iPhone se neustále obnovuje v očekávání nových e-mailů, o kterých má uživatele informovat,“ řekl Boyd. „Pokud nepracujete nebo nežijete v prostředí, které vyžaduje, abyste dostávali okamžitá upozornění pokaždé, když obdržíte nový e-mail, neměli byste k úspěšnému uživatelskému zážitku potřebovat, aby byla pošta nastavena na Push.“

Vyzvedněte si vlastní poštu

Boyd navrhuje nastavit vaši poštu na načítání. Fetch vám umožňuje určit, jak často se vaše aplikace Mail obnovuje, takže neustále nevyužívá baterii, aby zůstala aktuální. Chcete-li tuto funkci upravit, otevřete Nastaveníklepněte Poštaa potom klepněte na Účty. Pod Účtyklepněte Načíst nová data. Na Načíst nová data stránku, přepněte TAM vypněte a poté zvolte, jak často chcete, aby se aplikace Mail obnovovala. Když je nastaveno Push, aplikace Mail vašeho iPhone se neustále obnovuje v očekávání nových e-mailů, o kterých má uživatele informovat. Nový problém s vybíjením baterie uživatele skutečně trápí. Dave Pearson, zakladatel Soundproofgeek, řekl v e-mailovém rozhovoru, že to „může být nejhorší vybíjení baterie kvůli aktualizaci iOS dosud. „Nyní musím více nabíjet, více si uvědomovat, jak používám svůj telefon, zvláště když musím kvůli pochůzkám opustit dům. Svoboda používat svůj telefon beze strachu [of a low] baterie už tam není a můj telefon mi ubírá zábavu.“ Pearson zavádí klasické tahy na úsporu baterie, zatímco čeká na aktualizaci od společnosti Apple, která problém vyřeší. „Pokaždé aktivujte režim úspory baterie, nejen když je vaše baterie pod 80 %,“ navrhl. „Vypněte Bluetooth a Wi-Fi, když je nepoužíváte, protože také vybíjejí baterii. Snižte jas ručně a vypněte také funkci automatického jasu.“ Majitelé iPhonů si v posledních letech stěžovali na vybíjení baterie během mnoha iterací iOS. Problém může být ještě horší, protože se říká, že iPhone 12 bude brzy uveden na trh s menšími bateriemi. než předchozí modely. Analytici očekávají, že Apple brzy zavede trvalejší řešení problému s vybíjením baterie. Do té doby si pamatuje vaše ABC: Always Be Charging.