Skip to content

Jak anonymně procházet web

12 de Červenec de 2021
162748491 56a9fb003df78cf772abe45c

Neviditelné procházení webu brání ostatním ve vědění, co na webu děláte, nebo je výrazně omezuje. Web můžete anonymně použít ke skrytí všech svých zvyků při procházení, nebo pokud potřebujete, můžete anonymně navštívit jeden web. Normální procházení webu ponechává vaše informace vystavené vlastníkovi webu, vašemu poskytovateli internetových služeb, vládě a komukoli jinému, kdo může získat přístup. Naštěstí existuje několik tipů na ochranu osobních údajů, které můžete přijmout, abyste mohli anonymně používat internet a provádět neviditelné vyhledávání na webu.

Proč procházet anonymně?

Odpověď se může u každého lišit, ale u většiny lidí jde o soukromí. Pokud hledáte novou práci a chcete, aby o tom váš zaměstnavatel nevěděl, anonymní procházení může skrýt vaše vyhledávání na webu v jejich systému. Nebo možná hledáte informace o lécích na předpis doma a nechcete, aby vás web sledoval nebo shromažďoval váš skutečný e-mail, aby vám mohli posílat spam o novém léku. Anonymní procházení webu může být také užitečné, pokud jste v zemi, která má restriktivní zásady pro web. Chcete-li obejít blokování nebo pravidla, můžete skrýt své návyky při procházení. Pokud pro nic jiného, ​​možná se chcete cítit pohodlně s vědomím, že vaše internetové návyky nejsou sledovány a protokolovány pro reklamní účely.

Možnosti anonymního prohlížení

Existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste při procházení webu zůstali v anonymitě, ale některé metody jsou lepší než jiné. Chcete-li se stát dokonalým anonymním prohlížečem, postupujte podle těchto kroků: Jsou seřazeny podle síly soukromí a snadného použití. Pokud chcete, můžete použít jeden nebo více z nich.

 1. Skryjte svou IP adresu pomocí webového serveru proxy. Ne všichni proxy jsou vytvořeni stejně, ale existuje několik bezplatných anonymních proxy serverů, které jsou skvělé pro anonymní procházení webu, například Hidester.

  Když anonymně navštívíte web pomocí webového serveru proxy, stane se to, že veškerý provoz je směrován přes vzdálený server před stažením webové stránky do vašeho zařízení. To znamená, že vaše procházení se zdá každému, kdo může sledovat (například web, na kterém se nacházíte, váš ISP, vláda atd.), Pocházející z že místo vašeho skutečného umístění.

 2. Připojte se k VPN. VPN je podobná webovému proxy serveru, ale je užitečná v situacích, kdy chcete všechno šifrováno a směrováno přes jiné servery, nejen jeden web. VPN udržuje nejen vaše procházení anonymní, ale také jakékoli sdílení souborů, zasílání zpráv atd.

  Ilustrace VPN

  Při výběru VPN pro anonymní procházení je třeba hledat něco důležitého, ať už uchovávají protokoly týkající se vašich návštěv a historie vyhledávání. Pokud ano, existuje šance, že se na požádání vzdají těchto informací autoritativní osobě. Pokud však neuchovávají protokoly, pak i když budou požádáni o vaše dopravní informace, nebudou mít co poskytnout, což znamená, že zůstanete v anonymitě.

 3. Použijte webový prohlížeč zaměřený na ochranu osobních údajů. Jedním z příkladů anonymního prohlížeče, který skrývá vaše zvyky při procházení webu, je Tor Browser, který šifruje provoz a směruje ho přes více serverů.

  Tor Browser

 4. Prohledávejte web pomocí zabezpečeného vyhledávače, jako je DuckDuckGo, který slibuje blokování reklamních sledovačů a zachování historie vyhledávání v soukromí.

  DuckDuckGo anonymní vyhledávač

  Jiné vyhledávače mohou webům, které jste hledaly, sdělit, že se tam dostanou, a budou sdílet vaše zvyky se společnostmi třetích stran, aby vás cílily reklamami.

 5. Vyhýbejte se veřejným sítím Wi-Fi, jako jsou hotely a restaurace. Je mnohem těžší vědět, kdo sleduje provoz z druhé strany budovy nebo co se děje v zákulisí, pokud jde o bezpečnostní a soukromé protokoly tohoto podniku. Stejně tak se nepřipojujte k síti Wi-Fi, pokud nepoužívá moderní metodu šifrování, jako je WPA2. Chcete-li zůstat v síti Wi-Fi anonymní, ujistěte se, že síť používá šifrování.

 6. Použijte soukromý režim webového prohlížeče, abyste zabránili sledování navštívených webových stránek.

  Anonymní režim v Chromu

  Tento režim anonymního prohlížení je užitečný, pokud sdílíte počítač, protože alternativou je použití běžného režimu dělá ukládat historii otevřených stránek a provedených vyhledávání.

 7. Dbejte na soubory cookie a v případě potřeby je odstraňte.

  Vymažte obrazovku s údaji o prohlížení v prohlížeči Chrome

  Cookies jsou důležité pro ukládání přihlašovacích údajů, aby vám web mohl poskytnout přístup k vašemu online účtu. Jiné webové stránky by však k nim mohly mít přístup, aby odhalily, kdo jste a co děláte online.

Další způsoby, jak zůstat anonymní online

Prohlížení webu je jen jedním aspektem online světa. Pokud používáte e-mail, webovou službu odesílání textových zpráv, web pro přenos souborů atd., Budete muset zvážit také to, jak tam zůstat anonymní.

 • Použijte zabezpečeného poskytovatele e-mailu, jako je ProtonMail, anonymní e-mailová služba nebo jednorázový e-mailový účet.
 • Služba cloudového úložiště, kterou používáte, by měla slibovat šifrování s nulovými znalostmi.
 • Při nakupování online nepoužívejte své skutečné platební údaje a místo toho se rozhodněte pro virtuální karty ze služby, jako je Privacy nebo Blur.
 • Přihlaste se na web pomocí služby sdílení účtu, jako je BugMeNot, abyste se vyhnuli připojení osobních údajů k profilu.
 • Držte se anonymních sociálních sítí.
 • Vyhněte se aplikacím pro zasílání rychlých zpráv, které nepodporují šifrování typu end-to-end; mezi dobré volby patří Signal a WhatsApp.
 • Nastavte svůj telefon na falešnou polohu GPS, aby vás sledovatelé nemohli najít.
 • Vymažte své osobní údaje z internetu, které může kdokoli použít k vyhledání informací, jako je vaše telefonní číslo, adresa, příbuzní atd.
 • Odesílejte texty anonymně s webem, jako je Text’em.
 • Uskutečňujte anonymní telefonní hovory s virtuálním telefonním číslem.