Skip to content

Jak barevně korigovat obrázky ve Photoshopu CC 2014 pomocí Camera Raw

7 de Červenec de 2021
photoshop actions more 56a320283df78cf7727be0cc

Co je třeba vědět

 • Chcete-li použít korekci objektivu, vyberte obrázek, přejděte na Filtr > Korekce objektivu > Automatická oprava > vybrat Značka fotoaparátu/Model objektivu > OK.
 • Dále vyberte Filtr > Filtr Camera Raw otevřít širokou škálu nástrojů včetně Surové vyvážení bílé kamery, Teplota, a Posuvníky odstínů.

Tento článek vysvětluje, jak barevně korigovat obrázky ve Photoshopu. Pokyny se vztahují na Photoshop Creative Cloud 2014.

 1. Použijte korekci objektivu

  Všechny objektivy fotoaparátu, bez ohledu na cenu, zkreslují obraz. Photoshop to rozpozná a pomůže vám toto zkreslení odstranit. Tento snímek byl pořízen pomocí fotoaparátu Nikon D200, který byl dodán s objektivem AF-S Nikkor 18-200 mm 13556.

  1. Vyberte obrázek a vyberte Filtr > Korekce objektivu.
  2. Ujistěte se, že Automatická oprava je vybrána karta, vyberte příslušnou Značka fotoaparátu a Model objektivu. Obrázek bude v rozích čtvercový.
  3. Klepněte na OK přijmout změnu.

  Pokud potřebujete vyměnit fotoaparát nebo objektiv, jednoduše poklepejte na ikonu Filtr otevřít Korekce objektivu dialogové okno.

 2. Otevřete dialogové okno Filtr Camera Raw

  Vybrat Filtr > Filtr Camera Raw. Otevře se poměrně komplexní okno. V horní části jsou nástroje, které zvětšují obrázek, nastavují vyvážení bílé, přidávají odstupňovaný filtr a další. Na pravé straně je histogram. Tento graf bude indikovat, že tonální rozsah pixelů podexponovaného obrázku je seskupen na temné straně tónů. Vaše strategie je redistribuovat je v celém rozsahu od levé (černé) po pravé (bílé). Vyberte Základní nářadí, což je výchozí.

 3. Použijte nástroj Camera Raw White Balance Tool

  Klíčové slovo je zde zůstatek. Tento nástroj používá neutrální šedou, kterou vyberete jako střed. Stále klikejte na nástroj, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku. Na tomto obrázku byly pro dosažení výsledku několikrát odebrány vzorky pěny a sněhu. To je také skvělý nástroj pro odstranění barevného nádechu.

 4. Použijte posuvníky Camera Raw Temperature and Tint

  Přemýšlejte o teplotě v termínech „červeně horká“ a „ledově studená“. Posunutím jezdce doprava zvýšíte žlutou barvu a posunutím doleva modrou. Nádech přidává zelenou vlevo a azurovou vpravo. Malé změny jsou nejlepší; nechejte své oko posoudit, co vypadá nejlépe.

 5. Přidejte detail k obrazu Camera Raw

  1. Použijte posuvníky pod Vyvážení bílé oblast provést globální úpravy obrazu. Zde byly posuvníky upraveny tak, aby zobrazovaly detaily v popředí. Opět nechte své oko, aby vám řeklo, kdy máte přestat.
  2. Dávejte pozor na Histogram. Měli byste si všimnout, že se graf nyní rozšířil mezi tóny.
  3. Klepněte na OK přijmout změny.
  4. Pokud stále cítíte potřebu provést další úpravy, stačí poklepat na filtr Camera Raw ve vrstvě Inteligentní filtry. Otevře se okno Camera Raw a nastavení bude stejné jako tam, kde jste skončili.

  Chcete-li porovnat původní obrázek s vašimi změnami, klikněte na ikonu Před / po knoflík. Vypadá to jako „y“ v pravém dolním rohu okna.